LV RU EN

Piektdiena, 2022. gada 27. maijs
Loreta, Dzidra, Gunita, Dzidris
Ludza
Mostly sunny
15°C
 
A A A

Par NVA un pašvaldības sadarbību projektā

Ludzas novada domes pr-jas vietnieks E. Mekšs stāsta, ka cilvēki ir nodarbināti gan iestādēs (skolās, bibliotēkā, bērnudārzos), tagad, rudenī, tie ir sakopšanas darbi, lapu grābšana, teritorijas sagatavošana ziemai, kaut kur jāsaskalda malka, jāsakārto palīgtelpas. Novada pagastu teritorijās ir kapsētas, kas jāsakopj, varbūt jānovāc kāds galīgi sašķiebies grausts, jāsakārto ceļmalas, jātiek vaļā no krūmiem.

Uz vienu cilvēku darbarīku iegādei ir paredzēti Ls 80. Mēs varam iegādāties arī dažādus instrumentus, ar nosacījumu, lai tas būtu mazvērtīgais inventārs (kāds pļāvējs, krūmgriezis vai zāģis) ar kalpošanas laiku līdz vienam gadam. Taču jāņem vērā, ka nāk ziema, tāpēc būs nepieciešams arī siltāks darba apģērbs.

Pašvaldībā ir darbu organizators – prakses vadītājs, kas ik mēnesi par strādājošajiem un par paveikto sniedz atskaiti. Gadās, ja cilvēks saslimst, vai kāda cita iemesla dēļ netiek uz darbu, par to nekavējoties ir jāziņo; ja bez iemesla tiek kavēts ilgāk par trim dienām, cilvēku no projekta izslēdz un viņš var zaudēt bezdarbnieka statusu. Cilvēks var strādāt no divām nedēļām līdz sešiem mēnešiem, un par to ir jāvienojas uzreiz. Ja, piemēram, šajā laikā cilvēks atrod darbu vai vienkārši atsakās no tālākas prakses, viņa vietā nāk nākamais, kas ir rindā.

coloring.cool