LV RU EN

Ceturtdiena, 2022. gada 19. maijs
Sibilla, Teika, Lita
Ludza
Mostly cloudy
11°C
 
A A A

Par māju uzkrājumu fondiem

Pilsētas dome un SIA Ludzas apsaimniekotājs vadība saņem jautājumus par daudzdzīvokļu māju uzkrājuma fonda izlietojumu. SIA Ludzas apsaimniekotājs skaidro, ka uzkrājuma fonda summa ir atkarīga no iedzīvotāju apmaksātās summas par īri. Izdevumi par veiktajiem darbiem, kurus tagad pasūta mājas vecākais, tiek ņemti no mājas uzkrājuma fonda. Piemēram, februārī vairākām mājām tika nomainītas kāpņu telpu metāla durvis – Blaumaņa 9, Blaumaņa 19, Skolas 25, Latgales 51; sīkajam kārtējam remontam tērēts Latgales 57, Latgales 247, Liepājas 10, Stroda 44 mājās; kāpņutelpu kosmētiskajam remontam – Stacijas 49, remontam pēc ugunsgrēka- Stacijas 14. Janvārī vairākām mājām veikts sīkais kārtējais remonts un kāpņutelpu logu nomaiņa.

Pēc māju vecāko rakstiskajiem iesniegumiem 2009. gadā plānots veikts šādus darbus – metāla durvju uzstādīšanu Latgales 51, 30b, 30c, Skolas 25, Blaumaņa 9, 19,18. Novembra16, 27 -1; kāpņutelpu logu nomaiņu Raiņa 48a, Latgales 236, kāpņutelpu kosmētisko remontu Stacijas 49, Blaumaņa 3, 13.

Darbi māju labiekārtošanā notiek un tiek pasūtīti tajās mājās, kur ir apstiprināti māju vecākie vai pārvaldnieki. SIA Ludzas apsaimniekotājs valdes loceklis F. Fiļimonovs secina, ka mājas, kur joprojām nav noteikti atbildīgie par mājas saimniecību – māju vecākie, nevarēs vienoties par nepieciešamāko darbu veikšanu, pieaugošie parādi par īri tikai apgrūtinās vēlamo tekošo remontdarbu veikšanu.

SIA Ludzas apsaimniekotājs vadība aicina sekojošo māju iedzīvotājus tomēr sasaukt sapulci, lai lemtu par mājas vai pārvaldnieka ievēlēšanu. Mājas, kurās nav ievēlēti māju vecākie ir – Biržas 16, Latgales 30v, Skolas 15, Parku 15, Parku 50, Parku 52, Liepājas 52, Liepājas 34a, 18. Novembra 27, Raiņa 53, Blaumaņa 9, Biržas 14, Dagdas 1, Dagdas 4a. Īpaši būtiska mājas pārvaldītāja loma ir tamdēļ, ka katra māja sava pārvaldītāja personā var piesaistīt Eiropas māju siltināšanai paredzēto fondu līdzekļus. Pašvaldība daudzstāvu namu iedzīvotājiem ir gatava palīdzēt mājas renovācijas projekta pieteikuma sagatavošanā, dokumentācijas sakārtošanā.

coloring.cool