LV RU EN

Sestdiena, 2021. gada 04. decembris
Baiba, Barba, Barbara
Ludza
Cloudy
-5°C
 
A A A

Par Ludzas novada autoceļu uzturēšanu ziemas periodā

Intensīvu sniegputeņu dēļ īpaši aktuāls kļuva ceļu tīrīšanas jautājums. Kopš pagājušās nedēļas visas sniega tīrīšanas tehnikas vienības Ludzas novadā strādā pastiprinātā režīmā.

Gan svētdien, gan pirmdien Ludzas novada pašvaldības vadība un SIA “Ludzas apsaimniekotājs” vadošie speciālisti darba apspriedēs noteica ceļu tīrīšanas secību un risināja jautājumus, kā efektīvāk izmantot rīcībā esošo tehniku un piesaistīt papildspēkus.

Ceļu uzturēšanas un tīrīšanas darbus Ludzas pilsētā veic SIA “Ludzas apsaimniekotājs”, novada lauku teritorijā – pašvaldība (tiek izmantota pagastu pārvalžu rīcībā esošā traktortehnika) un SIA “Agroķīmija”.

Ludzas novada autoceļu shēma

Ludzas novada pašvaldība saņēma sūdzības no pilsētas daudzdzīvokļu dzīvojamo māju iedzīvotājiem par nešķūrētiem piebraucamiem ceļiem un autostāvvietām.

Informējam, ka ielas pilsētā un ceļi novada teritorijā tiek tīrīti un kaisīti pēc noteiktas kārtības – prioritāri notīrot maģistrālās ielas un ceļus, kur ir intensīvāka kustība. Lauku teritorijā darbdienās pirmkārt tiek šķūrēti tie ceļi, pa kuriem kursē skolēnu autobusi.

Pašvaldība atbild par savā īpašumā esošo teritoriju (ielas, parki, skvēri, koplietošanas ietves u.c.) tīrīšanu, bet privātmāju un daudzdzīvokļu māju piegulošo teritoriju atbrīvošana no sniega ir mājas īpašnieka vai apsaimniekotāja pārziņā. Tomēr, rūpējoties par novada iedzīvotājiem, jau 2017. gada oktobrī domes deputāti pieņēma lēmumu 2017./2018. gada ziemas sezonā iespēju robežās organizēt ceļu tīrīšanu no sniega līdz dzīvojamām mājām.

Tā kā iekškvartāli Ludzā tiek tīrīti mehanizēti, tajos ir apgrūtināta autostāvvietu tīrīšana, ja stāvvietās ir novietotas automašīnas. Lai organizētu kvalitatīvu autostāvvietu attīrīšanu no sniega, aicinām māju vecākus pieteikt tīrīšanu SIA “Ludzas apsaimniekotājs”, saskaņojot konkrētu tīrīšanas laiku. Savukārt mājas iedzīvotājiem noteiktajā laika posmā nepieciešams organizēt autostāvvietas atbrīvošanu no automašīnām.

Ziemas sezonā aicinām autovadītājus iespēju robežās neatstāt uz ielām un auto stāvlaukumos savas automašīnas ilgstošai stāvēšanai, jo tas apgrūtina sniega tīrīšanu un veido brauktuves sašaurinājumus.

Informāciju sagatavoja

Svetlana Rimša,

Ludzas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību vadītāja

 

coloring.cool