LV RU EN

Sestdiena, 2022. gada 21. maijs
Ingmārs, Ernestīne, Akvelīna
Ludza
Cloudy
10°C
 
A A A

Par kārtību pilsētā rūpēsimies savu māju pagalmos

Smagajos krīzes laikos, kad piesaucam cilvēkus būt izpalīdzīgiem, atsaucīgiem, nebaidīsimies arī aizrādīt, rosināsim viens otru rūpēties par savas apkārtnes, katram tuvākās vietas, sakārtotību. Un ne jau tikai bailēs no soda un atbildības. Jāmainās domāšanai, jāmaina savi ikdienas paradumi, galvenokārt par sadzīves atkritumiem un vides piesārņošanu.

Lai savāktu gružus, salabotu vai nojauktu izļodzījušos žogu, izpļautu usnes, kas stiepjas pāri galvai vai ietvei, lieli līdzekļi nav vajadzīgi. Jāsaredz arī atkritumi ne tikai savas sētas, pagalma robežās, bet jāspēj un jāmācās palūkoties arī nedaudz pāri. Redzēt pāri žogam, pāri tikai savām interesēm un vajadzībām. Cik ilgi dzīvosim ar apziņu – pēc manis kaut vai plūdi, kas nav mans, tas nav neviena, un tam var uzspļaut?

Šobrīd lielākoties administratīvie protokoli tiek sastādīti par transportlīdzekļu novietošanu neatļautā vietā, izteikti brīdinājumi par miera traucēšanu, teritorijas nesakārtotību.

Amatpersonas, kas pilnvarotas sastādīt administratīvā pārkāpuma protokolus ir: Valsts policijas amatpersonas; Ludzas pilsētas Pašvaldības policijas amatpersonas; Ludzas pilsētas pašvaldības izglītības iestāžu direktori; Ludzas pilsētas bāriņtiesas priekšsēdētājs.

Atbildība un sodi ir paredzēti par nepiedienīgu uzvedību, naktsmiera traucēšanu, sabiedrisko vietu piegružošanu, alkoholisko dzērienu vai citu apreibinošo vielu lietošanu sabiedriskās vietās, nepilngadīgo personu alkoholisko dzērienu vai citu apreibinošo vielu lietošanu sabiedriskā vai izklaides vietā, nepilngadīgo personu, vecumā līdz 16 gadiem, atrašanās sabiedriskās vietās bez vecāku klātbūtnes no plkst. 23:00 līdz plkst. 07:00.

Par pārkāpumu iespējams piemērot šādus administratīvos sodus: brīdinājums; naudas sods fiziskām personām līdz Ls 250,00; naudas sods juridiskām personām līdz Ls 1000,00. Summas, kas iekasētas par noteikumu pārkāpšanu, tiek ieskaitītas Ludzas pilsētas pašvaldības budžetā.

Lūk, daži noteikumu punkti. Par dzīvojamo māju, namu un ēku teritoriju nesakopšanu un zāles nenopļaušanu pēc rakstiska aizrādījuma saņemšanas un pārkāpuma nenovēršanas piecu dienu laikā, skaitot no aizrādījuma saņemšanas dienas uzliek naudas sodu līdz LVL 100,00.

Par jebkāda veida darbību, kas rada troksni un tīšu trokšņa radīšanu – bļaustīšanās, klaigāšana, svilpšana sabiedriskās vietās, dzīvojamo ēku koplietošanas telpās, dzīvokļos un uz balkoniem, zaļajā zonā, apstādījumos, kas traucē iedzīvotāju naktsmieru laikā no plkst. 23:00 līdz plkst. 07:00 izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu līdz LVL 50,00.

Par ielu un citu sabiedrisko vietu piegružošanu ar sīkiem sadzīves atkritumiem – izsmēķiem, sērkociņiem, saulespuķu sēklām, papīriem u.tml., uzliek naudas sodu no LVL 5,00 līdz LVL 20,00.

Par alkoholisko dzērienu, ieskaitot alu, vai citu apreibinošo vielu lietošanu dzīvojamo ēku koplietošanas telpās un sabiedriskajā transportā izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu līdz LVL 20,00.

Par transporta līdzekļu novietošanu Ludzas pilsētas zaļajā zonā vai apstādījumos uzliek naudas sodu no LVL 10,00 līdz LVL 25,00. Par transporta līdzekļu novietošanu pretī namu ieejai, aizšķērsojot tai piekļūšanu, uzliek naudas sodu no Ls 10.00 līdz Ls 25.00.

Par uzrakstu, izkārtņu un reklāmas, numura un ielu nosaukuma plāksnīšu, ceļa zīmju bojāšanu uzliek naudas sodu līdz LVL 50,00.

Par atkārtotiem pārkāpumiem gada laikā tiek piemērots sods divkāršā un pat trīškāršā apjomā.

Pilns noteikumu teksts atrodams mājaslapā https://ludzasnovads.lv/, kā arī pilsētas domē.

coloring.cool