LV RU EN

Piektdiena, 2022. gada 27. maijs
Loreta, Dzidra, Gunita, Dzidris
Ludza
Mostly cloudy
9°C
 
A A A

Par gada ienākumu deklarāciju un valsts amatpersonu

Valsts ieņēmumu dienests (turpmāk – VID) atgādina, ka vairākām iedzīvotāju grupām līdz šī gada 1.aprīlim obligāti jāiesniedz gada ienākumu deklarācija par 2009. gadā gūtajiem ienākumiem.

Gada ienākumu deklarācija līdz 2010.gada 1.aprīlim obligāti jāiesniedz Latvijas iedzīvotājiem, kuri 2009.gadā:

– veikuši saimniecisko darbību (piemēram, ir individuālā uzņēmuma īpašnieki, izīrē savu īpašumu, ir zemnieku saimniecības īpašnieki u.c.);

– guvuši ienākumus ārvalstīs;

– bijuši nodarbināti uz starptautiskos pārvadājumos izmantojama kuģa un guvuši ienākumus, no kuriem izmaksas vietā (Latvijā) nav ieturēts nodoklis;

– guvuši ar nodokli neapliekamos ienākumus, kas kopumā 2009.gadā pārsniedza 3000 latus (piemēram, gūti ienākumi no personiskās mantas pārdošanas);

– guvuši ienākumus, kuriem piemēro 23% iedzīvotāju ienākuma nodokļa likmi un papildus guvuši vairāk kā 600 latus ienākumus, kuriem piemērota 15% iedzīvotāju ienākuma nodokļa likme (piemēram, fiziskām personām, kuras saņēmušas darba algu un papildus autoratlīdzības vairāk kā 600 latus gada laikā);

– guvušas ienākumus no īpašuma (piemēram, fiziska persona reģistrējusi VID īpašuma iznomāšanas līgumu un ienākumiem piemērota iedzīvotāju ienākuma nodokļa 15% likme);

– guvuši citus ar nodokli apliekamus ienākumus, no kuriem izmaksas vietā nav ieturēts nodoklis.

Savukārt tām personām, kurām 2010.gada aprīlī vienlaikus ar aprīļa pensiju tiks izmaksāta ieturētā pensijas daļa, ir pagarināts iedzīvotāju gada ienākumu deklarācijas iesniegšanas termiņš līdz 2010.gada 1.jūlijam.

Gada ienākumu deklarāciju var nosūtīt pa pastu vai arī iesniegt personīgi kādā no VID nodaļām.

Lai sekmētu efektīvāku un kvalitatīvāku nodokļu maksātāju apkalpošanu, VID aicina iedzīvotājus, nākot uz VID nodaļu, izdrukāt gada ienākumu deklarācijas veidlapas no VID mājas lapas un jau savlaicīgi aizpildīt tās ailes, kas attiecas uz personas datiem. Iedzīvotāju gada ienākumu deklarācijas veidlapas ir pieejamas VID mājas lapas http://www.vid.gov.lv/ sadaļā Noderīgi /Veidlapas un iesniegumi, izvēloties tēmu “Iedzīvotāju ienākuma nodoklis”.

Savukārt valsts amatpersonām valsts amatpersonu deklarācijas VID jāiesniedz tikai elektroniski, izmantojot VID elektroniskās deklarēšanas sistēmu (turpmāk – EDS). VID atgādina, ka valsts amatpersonu deklarāciju iesniegšanas termiņš ir 1.aprīlis. Lai kļūtu par EDS lietotāju, jādodas uz VID nodaļu, līdzi ņemot pasi, un jānoslēdz līgums par EDS lietošanu.

coloring.cool