LV EN

Piektdiena, 2023. gada 27. janvāris
Ildze, Ilze, Izolde
Ludza
Partly cloudy
-3°C
 
A A A

Par datu iekļaušanu Pierobežas teritoriju iedzīvotāju sarakstā

Saskaņā ar Latvijas Republikas 28.10.2010. likumu “Par Latvijas Republikas valdības un Baltkrievijas Republikas valdības vienošanos par Latvijas Republikas un Baltkrievijas Republikas pierobežas teritoriju iedzīvotāju savstarpējo braucienu vienkāršošanu”, Ludzas novada Briģu pagasta, Istras pagasta, Nirzas pagasta, Pildas pagasta un Rundēnu pagasta pārvaldes ir uzsākušas iesniegumu pieņemšanu no Ludzas novada Briģu pagasta, Istras pagasta, Nirzas pagasta, Pildas pagasta un Rundēnu pagasta iedzīvotājiem par datu iekļaušanu Pierobežas teritoriju iedzīvotāju sarakstā.
Ludzas novada Briģu pagasta, Istras pagasta, Nirzas pagasta, Pildas pagasta un Rundēnu pagasta pārvalžu sastādītos un apkopotos sarakstus Ludzas novada pašvaldība iesniegs Valsts robežsardzes Daugavpils pārvaldei, kura pēc pārbaudes nodos tos Baltkrievijas ģenerālkonsulātam Daugavpilī.
Vietējās pierobežas satiksmes atļaujas izsniegšana nav Ludzas novada pašvaldības kompetencē. Minētās atļaujas izsniegs Baltkrievijas Republikas ģenerālkonsulāts Daugavpilī.
Svarīgi! Vietējās pierobežas satiksmes atļauja dod tiesības dokumentā norādītajā laikā vairākkārt ieceļot, izceļot un uzturēties vienīgi otrās Puses valsts pierobežas teritorijā.
Iedzīvotāji ar šādu atļauju var uzturēties Baltkrievijas Republikā:
Verhņedvinskas rajona Bigosovo, Čapajeva, Sarjas, Osvejas, Kohanoviču, Belkovščinas ciemu Deputātu padomes, pilsēta – Verhņedvinska.
Mioru rajona Povjatjes, Perebrodjes, Dolginovo, Mioru, Novij Pogosta, Turkovo ciemu Deputātu padomes, pilsēta – Мiori.
Braslavas rajona Drujas, Pļusu, Slobodkas, Opsas, Daļokiju, Ahremovcu, Mežanu, Teterku, Vidzu ciemu Deputātu padomes, pilsēta – Braslava, ciemats – Vidzi.

Ar jaunajām atļaujām varēs uzturēties tikai pierobežas zonā. Pierobežas zona ir 30 līdz 50 km plata josla. Lai dotos tālāk, būs nepieciešama vīza.

Latvijas Republikas valdības un Baltkrievijas Republikas valdības Vienošanās par Latvijas Republikas un Baltkrievijas Republikas pierobežas teritoriju iedzīvotāju savstarpējo braucienu vienkāršošanu

Informācija par vietējās pierobežas satiksmes atļaujas saņemšanas nosacījumiem

Dokumentu saraksts, kas Vienošanās ietvaros apliecina ieceļošanas mērķi pierobežas teritorijā