LV EN

Piektdiena, 2023. gada 03. februāris
Vida, Ida, Aīda
Ludza
Mostly cloudy
-6°C
 
A A A

Par Barikāžu dalībnieka Piemiņas zīmi

Atgādinām, ka 2011. ir pēdējais gads, kad var saņemt barikāžu dalībnieka Piemiņas zīmi. Aicinām pašus dalībniekus vai aculieciniekus nākt uz Ludzas Novadpētniecības muzeju aizpildīt anketu, lai pieteiktos vai pieteiktu kandidātus apbalvojuma saņemšanai. Tālr. uzziņām 657 23931.

Piemiņas zīmi piešķir un pasniedz 1991.gada barikāžu dalībnieka piemiņas zīmes valde, kuras sastāvā ir Saeimas priekšsēdētājs un Saeimas priekšsēdētāja aicināti četri valdes locekļi.

Pašlaik darbojas valde 10.Saeimas priekšsēdētājas Solvitas Āboltiņas vadībā. Aicinātie valdes locekļi ir Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Andris Jaunsleinis, rakstniece Marina Kosteņecka, Saeimas Kancelejas direktors Māris Steins un 1991.gada barikāžu muzeja direktors Renārs Zaļais.

Pirmā piemiņas zīme pasniegta 1996.gada 20.janvārī, un līdz šim apbalvoti vairāk nekā 30 tūkstoši barikāžu dalībnieku.