LV RU EN

Otrdiena, 2021. gada 03. augusts
Augusts
Ludza
Mostly sunny
20°C
 
A A A

Par ātrumvaļņu izvietošanu

VAS „Latvijas Valsts ceļi” (turpmāk – LVC) Satiksmes organizācijas pārvaldes un Tehniskās pārvaldes speciālisti izvērtēja Ludzas novada pašvaldības iesniegumu par ātrumvaļņu uzstādīšanu Tālavijas un Baznīcas ielu krustojumā, kas vienlaikus ir reģionālas nozīmes autoceļa P49 Kārsava-Ludza-Ezemieki posms Ludzas pilsētas teritorijā.

Paskaidrojam, ka pašlaik spēkā esošajā LVS 99 „Ceļa ātrumvaļņi” ir noteikts, ka ātrumvaļņus nav atļauts izvietot uz apdzīvotu vietu maģistrālajām un tranzīta ielām. Izvērtējot arī apstākļus uz vietas, LVC neatbalsta ātrumvaļņu izvietošanu šajā vietā un ierosināto standarta grozījumu veikšanu, kā arī uzskata, ka standartā noteiktā norma ir pamatota un pareiza. Tā vietā būtu jāizskata iespēja par cita veida satiksmi mierinošu risinājumu ieviešanu, piemēram, pastiprinātu ceļu policijas kontroli vai arī šī krustojuma aprīkošanu ar luksoforiem, kas gājējiem ļautu to šķērsot visos virzienos, vai arī regulējamas gājēju pārejas izveide, to atvirzot 30-50 m no krustojuma.

coloring.cool