LV RU EN

Piektdiena, 2021. gada 23. jūlijs
Magda, Magone, Mērija
Ludza
Intermittent clouds
18°C
 
A A A

Palīdzēsim slimnīcai izdzīvot, izmantojot tajā pieejamos pakalpojumus

Neraugoties uz negatīvajām tendencēm samazināto limitu un kvotu apjomu, Ludzas slimnīca turpina sniegt medicīnisko palīdzību un paplašina pakalpojumu klāstu.

Slimnīca un poliklīnika uzņem visus tos pacientus, kas ar 2010. gada janvāra MK noteikumu stāšanos spēkā ir atbrīvojami no pacientu iemaksām. Ar 1. februāri ir noteikti arī Sociālā drošības tīkla atvieglojumi trūcīgajiem pacientiem. Iedzīvotājus aicinām izpētīt šos noteikumus pašiem vai griezties Ludzas novada Sociālajā dienestā pēc skaidrojuma, un izmantot šo iespēju.

Slimnīcā tiek veiktas tās pašas operācijas un izmeklējumi, tikai neuzņemam vairs akūtos pacientus, t.i., tos, kam ir nepieciešama neatliekamā palīdzība. Kopš 2009.g. 1.sept. bijām spiesti pārkārtot savu darbību un pašlaik attīstām un pilnveidojam plānveida medicīnisko palīdzību, kā arī paplašinām maksas pakalpojumu klāstu. Tagad visus izmeklējumus jāveic pirmshospitālā etapā, t.i., slimnieks iestājas slimnīcā ar diagnozi apstiprinošiem izmeklējumiem tikai uz ārstēšanu. Pamatā uz izmeklējumiem nosūta ģimenes ārsts vai mūsu speciālists. Slimniekam ir brīva izvēle, kur ārstēties ja par pakalpojumu maksā viņš pats, bet par valsts līdzekļiem katra medicīnas iestāde sniedz savus pakalpojumus kvotu (finansējuma) ietvaros, un tas ir nepietiekams, tad veidojas rindas.

Visu diennakti strādā traumpunkts, kur griežas cilvēki, kam nepieciešama operatīva palīdzība. Pacienta iemaksa Ls 3 (rentgens – Ls2). Traumpunkts atrodas jaunajā slimnīcas korpusā.

Ar ģimenes ārsta norīkojumu pacienti izmanto dienas stacionāru pēc veiktās plānveida operācijas. Viena diena šeit izmaksā Ls 5, ēdienreizes nav paredzētas, pacientam jānāk arī ar saviem medikamentiem, jo šobrīd slimnīca nodrošina tikai pašus nepieciešamākos. Ja pacients izmanto viesnīcas pakalpojumus ar vakariņām (ja nav iespējas atgriezties mājās), tas izmaksās Ls 4,70. Savukārt diennakts stacionārs ar iekļautajiem maksas pakalpojumiem izmaksā Ls 15.

Pacienta līdzmaksājums par ķirurģiskajām operācijām ir Ls 30.

Ar 2010. gada februāri slimnīcas aprūpes nodaļā atvērtas 50 ķirurģiskā un terapeitiskā profila aprūpes gultas (vecajā un jaunajā slimnīcas korpusā). Ārstēšanās šeit notiek arī ar ģimenes ārsta norīkojumu. Pacientiem nodrošināta minimāla ēdināšana un nepieciešamākie medikamenti, par diennakti šeit jāmaksā Ls 5. No maksas ir atbrīvoti trūcīgie pacienti (saskaņā ar MK noteikumiem). Ar 1.martu slimniekiem tiks nodrošinātas 3 ēdienreizes, pusdienās ar pirmo, otro un trešo ēdienu, bet sociālās aprūpes pacientiem – četras reizes dienā. Bez tam par nelielu papildus samaksu slimniekiem būs iespēja izvēlēties ēdienu.

Vecajā slimnīcas korpusā ir arī sociālās aprūpes gultas, līdzīgi kā kādā no sociālās aprūpes centriem, kur pacients atrodas ilgstoši vecuma vai funkcionālo traucējumu dēļ. Mēneša maksa – Ls 225 (diennaktī Ls 7,50), pacients apmaksā 90% no savas pensijas, pārējo piemaksā pašvaldība vai tuvinieki.

Slimnīcā ir arī paaugstinātā komforta palātas kur ir TV, ledusskapis, mini virtuves bloks, gaisa kondicionēšana, internets (katrā palātā), protams, arī tualete un duša (arī katrā palātā jaunajā korpusā), individuālā ēdienkarte.

Decembrī darbu uzsāka ūdensdziedniecības kabinets, kur tiek piedāvāta zemūdens masāža un pērļu vanna.

Ar 1.martu sāk strādāt podologa (pēdas aprūpes kabinets).

Ir vēl vairāki projekti, ko domājam realizēt jau šogad. Tie ir saistīti ar dažādu speciālistu piesaistīšanu un pakalpojumu klāsta paplašināšanu.

Ar 2009.gada novembrī-decembrī bija noteikta atlaide 50 % apmērā pacientu iemaksām par ambulatoro veselības aprūpi pensionāriem. Šī akcija beidzās, pacientu tiešām bija vairāk un paldies tiem, kas izmantoja šo iespēju. Ar februāri un martu esam paņēmuši vairākus savus darbiniekus atpakaļ darbā un tas prasīs arī lielākas izmaksas, taču līdzīgas akcijas rīkosim arī turpmāk.

Apmeklējot mūsu iestādi, jūs atbalstīsiet mūs, un tā būs vieglāk saglabāt slimnīcu.

Ludzas slimnīcas mājaslapā http://www.ludzahospital.lv/ iespējams iepazīties ar visiem pieejamajiem pakalpojumiem, izpētīt maksas pakalpojumu klāstu un virtuāli izstaigāt nodaļas un kabinetus.

coloring.cool