LV RU EN

Otrdiena, 2021. gada 03. augusts
Augusts
Ludza
Mostly sunny
20°C
 
A A A

Paaugstina valsts līdzfinansējuma likmi programmā „Skolas piens”

piens-skola-konference4. martā, valdība apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus valsts un ES atbalsta piešķiršanas kārtībā piena produktu piegādei izglītojamiem vispārējās izglītības iestādēs. Grozījumi kārtībā paredz paaugstināt valsts līdzfinansējuma likmi par 15%, lai būtu iespējams piegādāt skolēniem pasterizētu pienu bez maksas, ņemot vērā būtisko izejvielas (svaigpiena) iepirkuma cenas pieaugumu 2013. gadā un tā rezultātā pieaugušās piena pārstrādes izmaksas.

Izmaiņas atbalsta piešķiršanas kārtībā paredz palielināt valsts līdzfinansējuma likmi atbalsta programmā „Skolas piens” līdz 0,54 eiro par litru pasterizēta piena jeb par 15% salīdzinājumā ar pašreizējo likmi 0,47 eiro par litru. Likmes paaugstinājums atbilst svaigpiena iepirkuma cenas pieaugumam 2013. gadā. Palielināt valsts līdzfinansējuma likmi saistībā ar svaigpiena iepirkuma cenas tendenci nepieciešams tādēļ, ka svaigpiena cena pasterizēta piena ražošanas izmaksās veido būtiskāko daļu, t.i., apmēram 50%.

Paaugstinātā valsts līdzfinansējuma likme kopā ar ES atbalsta daļu programmā iesaistītajiem piena pārstrādes uzņēmumiem ļaus nosegt pasterizēta piena ražošanas izmaksas.

Izmaiņas atbalsta piešķiršanas kārtībā stāsies spēkā pēc to publicēšanas oficiālā izdevuma „Latvijas Vēstnesis” mājaslapā www.vestnesis.lv, tomēr paaugstinātā valsts līdzfinansējuma likme tiks piemērota piena piegādēm, kas veiktas, sākot no šī gada 1. marta. Plašāka informācija par grozījumiem Ministru kabineta (MK) 2011. gada 1. februāra noteikumos Nr. 106 „Kārtība, kādā piešķir, administrē un uzrauga valsts un Eiropas Savienības atbalstu piena produktu piegādei izglītojamiem vispārējās izglītības iestādēs” pieejama MK mājaslapā:

http://www.mk.gov.lv/lv/mk/tap/?pid=40315925&mode=mk&date=2014-03-04

______________________________

Informāciju sagatavoja

Viktorija Kalniņa

sabiedrisko attiecību speciāliste

coloring.cool