LV RU EN

Trešdiena, 2021. gada 08. decembris
Gunārs, Vladimirs, Gunis
Ludza
Mostly clear
-18°C
 
A A A

Pa konkursa “Mūsu novada putni” pēdām

аисты-1Cienījamie konkursa dalībnieki! Ludzas Novadpētniecības muzeja darbinieki jūtas patiesi gandarīti, ka konkursa jautājumi un uzdevumi jūs ieinteresēja piedalīties konkursā. Atlasot konkursa jautājumus, mēs centāmies pievērst jūsu uzmanību mūsu dzimtā novada dabai un tam, kādi apbrīnojami radījumi – putni mīt mums blakus. Mūsu centieni vainagojās ar necerētiem panākumiem: kopumā tika iesūtīti 47 konkursa darbi (tai skaitā arī kolektīvie). Ciblas, Ludzas, Zilupes un Kārsavas novadu izglītības iestāžu audzēkņi iepriecināja konkursa darbu vērtēšanas komisiju ar precīzām un pamatotām atbildēm, kā arī darbu vizuālo noformējumu. Rast atbildes uz sarežģītākajiem jautājumiem spēja ne tikai vecāko klašu audzēkņi, bet arī sākumskolas klašu  skolēni. Īpašu pateicību izsakām pedagogiem un vecākiem, kas palīdzēja bērniem sniegt atbildes  uz  konkursa jautājumiem. Arī konkursa darbu vērtēšanas komisiju gaidīja smags uzdevums – izvērtēt visus darbus un noteikt konkursa uzvarētāju. Lai maksimāli objektīvāk izvērtētu darbus, katrs konkursa jautājums tika vērtēts atsevišķi. Īpaši sīva konkurence bija jāiztur 5 – 9. klašu audzēkņiem. Bieži vien konkurējošo darbu kopīgais punktu skaits atšķīrās par 1 vai 2 ballēm.

Pēc darbu izvērtēšanas tikai noteikti konkursa uzvarētāji. Viņu godināšana notika Ludzas Novadpētniecības muzejā jūnija sākumā.

 

Konkursa uzvarētāji:

Sākumskolas klašu grupā

  1. Ritvars Zaharāns, Ludzas pilsētas ģimnāzija, 4. kl.
  2. Sofija Probuka, Ludzas mūzikas pamatskola, 1.a kl.,
  3. vieta. Darja Toropova, Zilupes vidusskola, 4.b kl.

 

Pamatskolas klašu grupā

  1. Amanda Pluce, Ciblas vidusskola, 7. kl.
  2. Vladislava Dikalova, Ludzas 2. vidusskola, 7.b kl.
  3. Zane Apele, Zilupes vidusskola, 6.c kl.

 

Vidusskolas klašu grupā

  1. Guntars Ļagušniks, Ciblas vidusskola, 11. kl.
  2. Elvis Jemeļjanovs, Ludzas pilsētas ģimnāzija, 11. kl.

P.S.:

Konkursa radošais uzdevums – skolēniem bija jāsacer pasaka, kuras viens no galvenajiem varoņiem  ir putns. Cienījamie bērni! Lasīt Jūsu sacerētās paskas tik tiešām bija patiesa bauda. Paldies! Mēs gribam, lai arī laikraksta “Ludzas Novada Vēstis” lasītājiem ir iespēja iepazīties ar kādu no tām.

Elviss Jemeļjanovs,ptica-46

11.a klase Ludzas pilsētas ģimnāzija

Zilais putniņš

Reiz dzīvoja putniņš. Tas putniņš bija zils kā debesis, zils kā jūra, zils kā kāda puisīša acis.

Putniņš apsēdās koka zarā un dziedāja. Pagalmā iznāca meitenīte un teica: “Cik skaisti tu dziedi!” “Es nedziedāšu ilgi,” teica putns. “Es drīz pazudīšu.”

“Kāpēc tā?”

“Jo zilais putns ir sapņu putns. Tu nevari vienmēr palikt sapnī, un tāpat tu nevari vienmēr dzirdēt manu dziesmu.”

“ Bet kā lai es tevi atrodu, kad tu pazudīsi?”

“ Klausies manā dziesmā,” teica putns. “ Kad tu to iemācīsies, tad, kad vien tu redzēsi mani noslēpušos, šī dziesma sāks skanēt tavā sirsniņā. Un tad tu zināsi, kur es esmu.”

Meitenīte klausījās putna dziesmā, klausījās ilgi, ilgi. Bet putns dziedāja, dziedāja un tad pacēlās spārnos un aizlidoja. Un meitenīte sabēdājās.

Bet tad viņa paskatījās debesīs un sadzirdēja putna dziesmu, un viņa saprata, ka tagad putns ir debesīs. Un katru reizi, kad meitenīte skatījās debesīs, viņa zināja, ka putns ir tur noslēpies.

Kādu dienu meitenīte paskatījās debesīs un vairs nedzirdēja putna dziesmu. Viņa saprata, ka putns ir aizlaidies no debesīm un pazudis. Bet tad kādu dienu viņa aizbrauca līdz jūrai, un jūra bija zila, zila kā putns. Un meitenīte paskatījās jūrā un dzirdēja putna dziesmu, nu viņa zināja, ka zilais putns ir noslēpies jūrā. Tad viņa bieži brauca uz jūru klausīties, kā dzied tur noslēpies putns. Līdz kādu dienu viņa aizbrauca pie jūras, bet jūra bija pelēka un nemīlīga, un putns bija pazudis, meitenīte vairs nedzirdēja viņa dziesmu.

Bet kādu dienu meitenīte satika kādu puisīti. Un puisīša acis bija zilas, zilas – un, kad meitenīte ieskatījās tajās, viņa sadzirdēja putna dziesmu. Nu viņa zināja, ka zilais putns ir noslēpies puisīša acīs. Un meitenīte bieži satikās ar puisīti, lai skatītos viņa acīs – jo tad viņas sirsniņā skanēja zilā putniņa dziesma.

LdNM komunikācijas un sabiedrisko attiecību vadītāja Rita Kučāne

coloring.cool