LV RU EN

Trešdiena, 2021. gada 04. augusts
Romāns, Romualds, Romualda
Ludza
Mostly cloudy
14°C
 
A A A

Otro gadu pēc kārtas – Lieldienas ārkārtējās situācijas laikā | LRTV sižets

Jau otro gadu pēc kārtas vīrusa covid-19 izplatība ieviesusi korekcijas Lieldienu svinēšanā daudzās ģimenēs. Ikviens aicināts svinēt svētkus savu mājinieku lokā, savukārt dievkalpojumus vērot tiešraidēs. Īsi pirms svētkiem Jura Soikāna Ludzas mākslas skolas skolotāja Iveta Ladusāne kopā ar dēlu Nilu dalījās pieredzē Lieldienu dekora veidošanā, lai arī šajā laikā nezaudētu svētku sajūtu un radoši pavadītu laiku ģimenes lokā. Plašāk par dievkalpojumu norisi stāsta Ludzas Jaunavas Marijas Debesīs Uzņemšanas katoļu baznīcas prāvests Rodions Doļa.

Lieldienu Dievkalpojumi Ludzas un kaimiņu novadu Dievnamos:

🌐 https://www.ludza.lv/jaunumi/lieldienu-dievkalpojumi-2/

Dievkalpojumiem var pieslēgties arī tiešsaistē: www.ludzasbaznica.lv ,vai Ludzas Jaunavas Marijas Debesīs Uzņemšanas katoļu baznīcas Facebook lapā: https://www.facebook.com/ludzasbaznica

Pamācība Lieldienu dekora  – zaķa pagatavošanai

Jums būs nepieciešams:

  • zari;
  • diegi;
  • līme;
  • šķēres;
  • dekoratīvas “acis” (var aizvietot ar dabas materiāliem, piemēram – riekstiem);
  • salmi zaķa ūsām;
  • kartupelis pamatnei (nebūs nepieciešams, ja dekorēsiet puķes puķupodos).

“Pagatavoto Lieldienu zaķi var izmantot gan kā dekorāciju svētku galdam, gan puķēm puķupodos. Pēc svētkiem tas var kalpot kā norāde iesētajiem dārza labumiem, piemēram, dažādiem ziediem vai garšaugiem. Dekora izveidei var izmantot dažādus dabas materiālus, pupas, bērzu zarus, ķirbju sēklas, salmus”, stāsta Iveta Ladusāne. 

Novēlam Jums radošas un ģimeniskas Lieldienas! Lai top!

 

Informāciju sagatavoja

 Sabiedrisko attiecību speciāliste

Jana Dukaļska

Sižets: Latgales Reģionālā televīzija

 

 

 

 

 

coloring.cool