LV RU EN

Ceturtdiena, 2022. gada 26. maijs
Varis, Eduards, Edvards
Ludza
Showers
12°C
 
A A A

Otrajās Lieldienās – 13. aprīlī Ludzas TN Latvijas radio un televīzijas konkurss Jaunās zvaigznes

Jau astoto gadu Latvijas lielākajās pilsētās norisināsies Latvijas Radio jauno izpildītāju konkurss Jaunās zvaigznes. Šogad konkurss tiek veltīts latviešu pop un rokmūzikai, kas radīta neatkarīgās Latvijas laikā (no 1991.gada). Konkurss norisināsies 3 kārtās – pirmās kārtas labākie dalībnieki tiks izvirzīti uz otro kārtu jeb Novada koncertu.

Pirmās atlases kārtas norisināsies Liepājā, Valmierā, Ogrē, Madonā, Ludzā, Rīgā, Dobelē, Jelgavā, Cēsu rajonā, Rīgas rajonā. Dalībniekiem, kas izvirzīti uz otro kārtu, jābūt sagatavotai vēl vienai dziesmai, kas nav izpildīta jau pirmajā kārtā. No otrās kārtas labākie priekšnesumi tiks izvirzīti finālkoncertam, kas notiks 21. maijā Jūrmalā, Dzintaru koncertzālē, kur dalībnieki uzstāsies divās vecuma grupās – bērnu un jauniešu. Konkursa žūrijā un viesu vidū būs gan populāri skatuves mākslinieki kā arī žurnālisti un mūzikas speciālisti. Fināla koncertu filmēs TV, un konkursa uzvarētāji saņems lieliskas balvas – ceļojumus, datorus, fotosesijas, iespēju mācīties Latvijas Kultūras koledžā budžeta grupā un citas lieliskas balvas.

Konkursā var piedalīties bērni un jaunieši no 6 līdz 25 gadu vecumam. Lai piedalītos konkursā, dalībniekiem jāsagatavo viena dziesma no latviešu pop un rokmūzikas, kas radīta neatkarīgās Latvijas laikā. Konkursu organizē biedrība Svētki & Festivāli, sadarbībā ar Latvijas Radio.

Pateicoties konkursa direktorei, producentei, komponistei, dziedātājai un kultūras pasākumu organizatorei Lailai Ilzei Purmalietei, no konkursa Jaunās zvaigznes ir izveidojies arī Jaunais Zvaigžņu Teātris. Labākajiem konkursa dalībniekiem tiek piedāvāta iespēja piedalīties L.I.Purmalietes mūziklos kopā ar profesionāliem māklsiniekiem un gūt skatītāju atzinību. Katru gadu tiek atrasti jauni talanti un iestudēti jauni mūzikli. VEF kultūras pilī skatītājus priecējuši tādi mūzikli kā Viens pats Ziemassvētkos 1, Viens pats Ziemassvētkos 2, Mūsdienu pasaka par Pelnrušķīti, Robins Huds un 3 sivēntiņu jaunie piedzīvojumi.

coloring.cool