LV RU EN

Ceturtdiena, 2021. gada 09. decembris
Sarmīte, Tabita
Ludza
Partly cloudy
-19°C
 
A A A

“Omulības klubiņš” Ludzā

23. septembrī plkst. 16:00 Ludzas pilsētas bibliotēka aicina uz tikšanos “Omulības klubiņā” ar tā vadoņiem Ēriku Hānbergu un Jāni Ķuzuli.

afisha-hanbergs

“Omulības klubiņš” izveidojies pavisam nejauši, vēl padomju laikā, kad Hānbergs iepazinies ar Ķuzuli un viņu pārsteigušas stāstnieka spējas. Jānis pratis smīdināt kolēģus ar jautriem un kurioziem stāstiem par rakstniekiem. Abu sadarbības rezultātā radusies grāmata „Omulības” (2003), kas arī kļuvusi par pamatu turpmākajai Omulību klubiņa pastāvēšanai .

Klubiņu noteikti var saukt par humora žanra kopēju, tā pasākumi notiek reizi mēnesī Rīgas Latviešu biedrības nama Līgo zālē, uz tiem pulcējas 50 – 60 dalībnieku. Ar saviem omulīgajiem stāstiem klātesošos savulaik izklaidējis Miķelis Rubenis, Imants Skrastiņš, Andris Kolbergs, Raimonds Pauls, Zigfrīds Muktupāvels, Niks Matvejevs, Baiba Sipeniece, Alfrēds Čepānis, Māra Svīre un Vladimirs Kaijaks, fotogrāfs Uldis Briedis, kā arī mūsu puses joku plēsējs Raitis Apalups un vēl daudzi citi. Pa šo laiku iznākušas 12 Omulību klubiņa grāmatas, kurās dažādi autori ar humoru stāsta kuriozas epizodes no dzīves. Starp tām Aivara Berķa stāstu krājums „Aromātiski burbuļi”, Monikas Zīles „Zupa ar circeņiem”, Arnolda Auziņa „Debesmanna ar pipariem”, Andra Brieža „Rokrakstu sabojā rakstot”, Jura Visocka „4 rakstāmgaldi” u.c.. Trīspadsmitā grāmata – nupat izdotā Andra Bernāta „Omulību klubiņa stāstījumi 10 gados” – ir kopsavilkums klubiņa rosībai desmit gadu ritumā. Tur gan dokumentāli piedzīvojumi, gan anekdotiski atgadījumi, gan ieskats kopīgo saietu ikdienā.

Viesojoties ārpus Rīgas, kluba vadītāji Ēriks Hānbergs un Jānis Ķuzulis aizrautīgi un dzirkstoši stāsta par savu klubiņu, piemin interesantākās epizodes no viesu stāstītā un liek smieties arī pasākuma apmeklētājiem. Aicinām arī jūs uz tikšanos Ludzas Tautas namā!

Ieeja uz pasākumu – bez maksas.

coloring.cool