LV RU EN

Piektdiena, 2022. gada 27. maijs
Loreta, Dzidra, Gunita, Dzidris
Ludza
Mostly cloudy
9°C
 
A A A

NVA sniedz atbalstu bezdarbniekiem ar atkarībām

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta Kompleksi atbalsta pasākumi ietvaros sāk īstenot Atbalsta pasākumu ilgstošajiem bezdarbniekiem ar atkarības problēmām, kas paredzēts tiem ilgstošajiem bezdarbniekiem, kuriem, lai atsāktu strādāt, ir nepieciešams atbrīvoties no alkohola, narkotiku, psihotropo vielu vai azartspēļu atkarības.
Programmas galvenais uzdevums ir uzlabot cilvēka dzīves kvalitāti, iemācīt viņam saprast, ka, lai pārvarētu atkarības radītās negatīvās sekas, nav jāmaina ģimene, draugi vai dzīvesvieta, bet vispirms jāmainās pašam, jāmaina domāšana un uzskati, tādēļ pirmais noteikums – paša atkarīgā labprātīga vēlēšanās aktīvi līdzdarboties un mainīt savu dzīvi.
Bezdarbnieki ar atkarībām ārstēsies pilnīgi brīvprātīgi, parakstot vienošanos, kurā būs noteikti pacienta pienākumi un tiesības ārstēšanās laikā. Lai atjaunotu sociālo komunikāciju un attiecību kultūru, ārstēšanās gaitā tiks ievērots komūnas princips, slimnieki piedalīsies arī sadzīves jautājumu risināšanā. Ārstēšanās no atkarības notiek stacionārā, tā ilgst 28 dienas.
Jaunajā pasākumā varēs piedalīties NVA ilgāk nekā gadu reģistrēti bezdarbnieki no 18 gadu vecuma, kuriem ir narkologa izsniegts atzinums par atkarību no alkohola, narkotiskām vai psihotropām vielām. Ārstēšanās notiks medicīnas iestādēs, kurām ir noslēgts līgums ar Nacionālo veselības dienestu par atkarības slimību ārstēšanu pēc Minesotas programmas metodes un ar NVA par Atbalsta pasākuma ilgstošajiem bezdarbniekiem ar atkarības problēmām īstenošanu. Norīkojumu pasākumā iesaistītajam bezdarbniekam uz konkrēto ārstniecības iestādi izsniegs NVA filiālē.
NVA  pacientiem apmaksās pacientu iemaksas 5 latu apmērā par vienu ārstēšanās dienu, izņemot pacientus, kuri ir atbrīvoti no pacientu iemaksas, saskaņā ar normatīvajiem aktiem, kas regulē veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtību. Saņemot ārstniecības pakalpojumus ambulatori (dienas stacionārā), pasākumā iesaistītajiem bezdarbniekiem tiks finansēti arī izmitināšanas un ēdināšanas izdevumi – 9 lati un 40 santīmi dienā atbilstoši faktiskajam bezdarbnieka izmitināšanas un ēdināšanas dienu skaitam.
Šogad pasākumā plānots iesaistīt 40 ilgstošos bezdarbniekus ar atkarību problēmām, savukārt 2013.gadā – 220 un 2014.gadā vēl 220.  Ilgstošajiem bezdarbniekiem, kuri ir motivēti un vēlas ārstēties no atkarībām, jāsazinās ar savu NVA filiāli un jāpaziņo par vēlmi piedalīties Atbalsta pasākumā ilgstošajiem bezdarbniekiem ar atkarības problēmām.

Kā piedalīties pasākumā?
(Instrukcija „soli pa solim”)
1. Dodies uz savu NVA filiāli un paziņo par vēlmi piedalīties pasākumā,
2. Aizpildi pieteikuma anketu;
3. Dodies uz ārstniecības iestādi pie narkologa un saņem atzinumu par atkarību;
4. Narkologa atzinuma kopiju iesniedz NVA filiāles projekta karjeras konsultantam;
5. Izvēlies ārstniecības iestādi;
6. NVA filiālē saņem norīkojumu ārstēšanai pēc Minesotas 12 soļu programmas medicīniskās tehnoloģijas;
7. 10 darba dienu laikā pēc norīkojuma saņemšanas ierodies izvēlētajā ārstniecības iestādē līdzi ņemot:
– Pasi;
– Narkologa atzinumu;
– Norīkojumu;
– Individuālo darba meklēšanas plānu;
8. Uzsāc ārstēšanos pēc Minesotas 12 soļu programmas medicīniskās tehnoloģijas, kas ilgs 28 dienas.

Pēc ārstēšanās:
1. Individuālajā darba meklēšanas plānā norādītājā datumā dodies uz NVA filiāli un, ja nepieciešams, saņem Psihologa, Psihoterepeita vai Karjeras plānošanas konsultācijas;
2. Izvērtē iespēju piedalīties citos NVA aktīvajos nodarbinātības pasākumos;
3. Uzsāc pastāvīga darba meklēšanu un saņem NVA atbalstu.

Sagatavoja:
Sabiedrisko attiecību nodaļa
Tālr. 67021829; 67021808
[email protected]

coloring.cool