LV RU EN

Trešdiena, 2021. gada 08. decembris
Gunārs, Vladimirs, Gunis
Ludza
Mostly clear
-19°C
 
A A A

Ņukšos noritēja Jauniešu dienas “Atrodi sevi!”

SAM_1639Ņukšu pagasta bibliotēka piedalījās Ludzas novada Mazo kultūras projektu konkursā, un tika atbalstīts mūsu projekts „Jauniešu dienas „Atrodi sevi!””.

Projekta mērķis bija paplašināt jauniešu redzesloku – iepazīstināt ar izglītības, darba, brīvā laika pavadīšanas iespējām, veicināt jauniešu pašizaugsmi un aktīvu iesaistīšanos Ņukšu pagasta dzīvē, popularizēt sporta aktivitātes. „Jauniešu dienu” pasākumi notika trīs dienas 9.–11. augustā. Katra diena bija interesanta, jauniem iespaidiem piesātināta.SAM_1658

9. augustā jaunieši pulcējās uz tikšanos ar Ņukšu pagasta pārvaldes vadītāju Pēteri Trukšānu. Draudzīgā atmosfērā notika diskusija par pozitīvajiem un negatīvajiem aspektiem Ņukšos un Ņukšu pagastā. Jaunieši stāstīja, kādu viņi vēlētos redzēt pagastu pēc 10 gadiem: skaista apkārtne pagasta centrā un nomalēs, daudz iedzīvotāju, nav bezdarba, atdzimušas izmirušās sādžas, attīstījusies lauksaimniecība, ir plašas brīvā laika pavadīšanas iespējas.

SAM_166511. augustā devāmies nelielā ekskursijā. Sākumā viesojāmies Ludzas BJC, kur tā vadītāja Eleonora Obrumāne iepazīstināja ar jauniešu interešu izglītības iespējām. Vēlāk tikāmies ar mājražotāju Mārīti Lipsku, kura pastāstīja, kā attīstījies viņas bizness un cienāja mūs ar garšīgajām rudzu miltu piparkūkām. Tad devāmies uz NVA, kur mūs gaidīja tikšanās ar karjeras konsultanti Ināru Laizāni. Vairāk uzzinājām par NVA, jaunieši pildīja testus, kas palīdzēs turpmākās karjeras izvēlē. SAM_1676Nākamā vieta, ar kuru iepazināmies tuvāk, z/s „Mauriņi” kokzāģētava, te varējām skatīt kokapstrādes procesus un dzirdējām interesantu stāstījumu par zāģmateriālu ražošanu. Braucienu noslēdzām, apmeklējot viesmīlīgās “Aizupmājas” un zemnieku saimniecību “Rudzišmuiža”, kas nodarbojas ar lopkopību. Redzējām, kā laukos dzīvo un strādā radoši un optimistiski cilvēki.SAM_1686

Par projekta līdzekļiem tika iegādāts arī sporta inventārs: novuss, dārts un interaktīvā spēle “Deju paklājs”.

11. augustā notika noslēguma pasākums – Sporta svētki “Mēs esam un būsim”. Žēl, ka sliktie laika apstākļi nedaudz izjauca pasākuma gaitu un neieradās aicinātie ciemiņi no kaimiņu pagastiem. Tomēr Sporta svētki izdevās lieliski – bija viktorīna par Rio vasaras olimpiskajām spēlēm, novusa turnīrs, individuālas sacensības šautriņu mešanā un jautras spēles.

Pasākuma beigās visi jutām gandarījumu par interesantajām trim augusta dienām.SAM_1661

Cerams, ka projekta piedāvātās aktivitātes būs būtisks atbalsts jauniešiem, izdarot turpmākas izvēles izglītības un karjeras jomā, ka tās būs cēlušas jauniešu pašapziņu. Iegādātais sporta inventārs un spēles palīdzēs jauniešiem arī turpmāk aktīvi pavadīt brīvo laiku.

SAM_1690Paldies Ludzas novada pašvaldībai par finansiālo atbalstu, visiem jaukajiem cilvēkiem, kurus mēs apciemojām, par viesmīlību! Un Ņukšu jauniešiem – paldies par aktivitāti!

Anastasija Pisarenko,

Ņukšu pagasta bibliotēkas vadītāja

coloring.cool