LV RU EN

Trešdiena, 2021. gada 27. oktobris
Lilita, Irita, Ita
Ludza
Cloudy
8°C
 
A A A

Nozog metāla seifu ar ieroci no mājas Kārsavas novadā

8.novembrī policijā saņemts paziņojums par to, ka Kārsavas novada Mežvidu pagastā no kādas mājas nozagts metāla seifs, kurā glabājās pistole IŽ, munīcija un nauda – ap 300 EUR. Nekavējoties tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175.panta ceturtās daļas – par šaujamieroča un munīcijas zādzību. Reģistrētais šaujamieroča īpašnieks – 1974. gadā dzimušais vīrietis, norādīja, ka iespējamā zādzība tika pastrādāta iepriekšējās dienas vakarā. Operatīvo meklēšanas pasākumu rezultātā, policijas darbinieki noskaidroja iespējamo vainīgo personu loku.seifs_ierocis

Tajā pašā dienā pie vienas no pārbaudāmām personām – 1978. gadā dzimušā vīrieša, mājās tika veikta sankcionēta kratīšana, kuras rezultātā tika atrasts nozagtais šaujamierocis, munīcija un daļa no nozagtās naudas.  Tika aizturēti vēl 2 noziedzīgās grupas dalībnieki – 1995. gadā un 1987. gadā dzimušie Kārsavas novada iedzīvotāji. Izmeklēšanas gaitā noskaidrots, ka pēc zādzības izdarīšanas noziedznieki, izmantojot leņķa slīpmašīnu, sagrieza seifu un izņēma visu, kas tika glabāts iekšā. Pēc tam, lai paslēptu nozieguma pēdas, garnadži izmeta seifu kādā meliorācijas grāvī. Pašlaik tiek lemts jautājums par drošības līdzekļa piemērošanu. Izmeklēšana turpinās.

Jāpiebilst, ka visas aizturētas personas agrāk jau bija nonākušās policijas redzeslokā par dažādu zādzību izdarīšanām. Esošā likumdošanā par izdarīto noziegumu tiek paredzēts sods – brīvības atņemšana uz laiku no 2 līdz 10 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz 3 gadiem.     

Informāciju sagatavoja

Jeļena Rutkovska,

VP Latgales reģiona pārvaldes

Ludzas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas inspektore

coloring.cool