LV RU EN

Sestdiena, 2021. gada 04. decembris
Baiba, Barba, Barbara
Ludza
Mostly cloudy
-4°C
 
A A A

Novopolockas izpildītāji pārsteidz un ielīksmo ludzāniešus

8. martā par godu Starptautiskajai sieviešu dienai Ludzā ar svētku koncertu viesojās tautas un populārās mūzikas izpildītāji, kā arī jauniešu cirka mākslinieki no mūsu sadraudzības pilsētas Baltkrievijā – Novopolockas. Mūsu pilsētu sadarbība kultūras sfērā pamazām kļūst par tradīciju – tādi mākslinieki kā tautas mūzikas ansamblis „Suzorje”, populārās mūzikas izpildītājs Viktors Gaidukovs, dziedātāja Viktorija Petrosova un citi izpildītāji priecē mūsu novada skatītājus jau ne pirmo reizi.

Novopolockas pilsētas Deputātu padomes priekšsēdētājs Mihails Bakevičs iesāka koncertu ar savu uzrunu latviski (!), tādējādi pārsteidzot visus klātesošos un izraisot ovāciju vilni. Viens no gaidītākajiem izpildītājiem publikas vidū bija Viktors Gaidukovs, kuru jau agrāk bija paspējuši iemīļot mūsu skatītāji. Viņš dāvāja sievietēm veltītas dziesmas, apburot ar savu balsi. Ne mazāk skatītājus pārsteidza Viktorija Petrosova, kura akordeonistu ansambļa pavadījumā oriģinālvalodā izpildīja latgaliešu tautasdziesmu „Auga, auga rūžeņa” – viņa izpelnījās neviltotu skatītāju sajūsmu un ovācijas, skanot jau pirmajiem dziesmas vārdiem. Ar skaisto, melodisko mūziku un savu meistarību klausītājus priecēja arī paši akordeonisti Novopolockas Valsts mūzikas koledžas direktora Aleksandra Kondratjuka vadībā. Sieviešu simpātijas iekaroja restorāna „Dvina” dziedātājs Viktors Bučinskis, kurš apbūra ar dziesmām no Stasa Mihailova repertuāra. Arī izpildītājs Sergejs Rundo ar savām liriskajām dziesmām ielīksmoja dāmu sirdis. Izpildītāja Viktorija Minčukova un atraktīvās, spilgtās ansambļa „Suzorje” pārstāves savukārt savaldzināja vīriešu kārtas skatītājus un klausītāju rindās radīja gan liriskas noskaņas, gan dzirkstoša humora atmosfēru.  Koncertā skatītājus priecēja arī Novopolockas cirka „Junostj” meitenes, kuras pārsteidza ar savu lokanību, izturību un krāsām un sniedza skatītājiem estētisku baudījumu.

Sirsnīgs paldies muzikantiem, dziedātājiem, cirka māksliniekiem un, protams, arī Novopolockas pilsētas Deputātu padomei un pilsētas izpildkomitejai par sagādātajiem skaistajiem mirkļiem un radīto svētku sajūtu! Gaidīsim jaunas tikšanās reizes!

Kristīne Seņko

ārējo sakaru speciāliste

Video fragmenti no koncertа (autore – Alla Baklane)

coloring.cool