LV RU EN

Piektdiena, 2021. gada 15. oktobris
Hedviga, Helvijs, Eda
Ludza
Cloudy
8°C
 
A A A

Notika pirmā mācību priekšmetu olimpiāde novadu apvienībā

20.oktobrī notika pirmā mācību priekšmetu olimpiāde šajā 2017./2018. mācību gadā, kas tradicionāli ir latviešu valodas olimpiāde skolām, kas īsteno mazākumtautību izglītības programmu.

Šogad olimpiādē piedalījās 13 skolēni no Ludzas 2. vidusskolas un Zilupes vidusskolas. Šajā olimpiādē drīkstēja piedalīties 7. un 8. klašu skolēni.

Olimpiādes uzdevumu veidotāji pacentās, lai uzdevumi būtu ļoti interesanti, lai skolēni, pildot tos, saņemtu vērtīgu informāciju, izteiktu savus spriedumus un attieksmi. Minēšu dažus fragmentus no skolēnu radošajiem darbiem par tēmu „Es rītdienas Latvijā”.

Ludzas 2. vidusskolas 7. klases skolniece Sofija Tašlikova raksta: „Kad es biju maza, es gribēju būt Latvijas prezidente, lai padarītu mūsu Latviju par visskaistāko un visdrošāko valsti pasaulē.” Savukārt Zilupes vidusskolas 8. klases skolniece Katrīna Matuļenko atzīmē, ka „Latvijā ir daudz dažādu kultūru un tradīciju.” Tālāk meitene raksta: „Es mīlu savu valsti un gribu, lai tā kļūtu labāka”. Ludzas 2. vsk.7. kl. skolniece Samanta Sprūža savā darbā izsaka vēlēšanos: „Es gribu, lai Latvijā būtu vairāk labu cilvēku, lai mūsu valsts būtu lepna”. Pozitīvu domu caurstrāvots ir Ludzas 2. vsk. 8. kl. skolnieces Katrīnas Ščemeļovas radošais darbs. Viņa raksta: „Man ļoti gribas izdarīt kaut ko ļoti nozīmīgu savai valstij. Katram no mums ir jābūt atbildīgam par mūsu valsts attīstību, jo tā ir mūsu dzimtene”.

Apkopojot rezultātus pēc iegūto punktu skaita, žūrija ir pieņēmusi lēmumu piešķirt:

  1. vietu – Katrīnai Ščemeļovai, Ludzas 2. vsk. 8. kl. skolniecei;
  2. vietu – Ērikai Strodei un Samantai Sprūžai no Ludzas 2. vsk. 7. kl.;
  3. vietu – trim skolēniem no Ludzas 2. vidusskolas: Milānai Mitroščenko (7. kl.), Nikai Fominai (7. kl.) un Patrikam Alkam (8. kl.).

Atzinība tika piešķirta Ludzas 2. vsk. skolniecēm: Sofijai Tašlikovai (7. kl.) un Kamillai Jepremjanai (8. kl.). Visus Ludzas 2. vsk. 7. kl. audzēkņus olimpiādei gatavoja skolotāja Inta Trukšāne, 8. kl. – skolotāja Ilga Šļubčenko.

Jolanta Strogonova,

Ludzas novada Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes

galvenā speciāliste izglītības jomā

coloring.cool