LV EN

Piektdiena, 2022. gada 09. decembris
Sarmīte, Tabita
Ludza
Mostly clear
-7°C
 
A A A

Notiek informācijas apkopošana bukleta “Atver Ludzu” un tūrisma kartes izdošanai

Eiropas Reģionālās attīstības fonda projekta “Ludzas vecpilsētas tūrisma objektu renovācija tūrisma attīstībai”(L-PPA-10-0022) ietvaros tiek apkopota informācija bukleta “Atver Ludzu” un kartes izstrādei.
Vispārējais projekta mērķis ir saglabāt Ludzas pilsētas kultūrvēsturisko pilsētvidi un kultūrvēsturisko ainavu, sekmējot kultūras pieminekļu restaurācijas pasākumus un to iekļaušanu ekonomiskajā apritē.
Viena no projektā paredzētajām aktivitātēm ir mārketinga pasākumi.
Mārketinga pasākumu ietvaros jaunizveidotā maršruta “Atver Ludzu” popularizēšanai ir paredzēta tūrisma bukleta ar tūrisma objektu aprakstu un tūrisma kartes izdošana.
Ņemot vērā, ka tuvojas starptautiskās tūrisma izstādes “Balttour 2012” Rīgā, “Vivatour 2012” Viļņā un “Tourest 2012” Tallinā, kur ir paredzēts piedalīties un popularizēt jaunizveidoto maršrutu ar atraktīviem elementiem, Ludzas novada pašvaldības un Tūrisma informācijas centra darbinieki aktīvi strādā pie informācijas sagatavošanas augstāk minētajiem mārketinga materiāliem.
Bukleta izdošanas mērķis ir popularizēt Ludzas vecpilsētas vēsturiskās un kultūras vērtības, tūrisma objektus – Ludzas pilsētas vēsturisko centru, Livonijas ordeņa pilsdrupas pilskalnā, Novadpētniecības muzeju ar brīvdabas nodaļu, Ludzas pareizticīgo baznīcu, katoļu baznīcu, sinagogu, promenādi gar Mazā Ludzas ezera krastu. Buklets kalpos par ceļvedi jaunizveidotajā maršrutā, sniedzot ieskatu par katru tūrisma objektu. Bet tūrisma karte palīdzēs vieglāk orientēties, kā arī kartē tiks iekļauta tūristiem nepieciešamā informācija, tāda kā izmitināšanas un ēdināšanas iestāžu kontaktinformācijas, atpūtas iespējas.
Bukleta vāku rotās pilsētas un maršruta simbols atslēga, ar kuras palīdzību ir iespēja atslēgt ne tikai ceļu uz senākās Latvijas pilsētas vēsturi, bet arī mūsu pašu un ciemiņu sirdis – mīlestībā uz Ludzu.
Tūrisma buklets ir veidots 3 valodās – latviešu, angļu un krievu. Bukleti bez maksas būs pieejami Ludzas novada tūrisma informācijas centrā (Baznīcas iela 42, Ludza), Ludzas novada pašvaldības ēkas 1.stāvā (Raiņa iela 16a, Ludza), kā arī drīzumā būs lejuplādējams mājas lapā www.ludza.lv.