LV RU EN

Pirmdiena, 2021. gada 29. novembris
Ignats, Virgīnija
Ludza
Flurries
-1°C
 
A A A

Noteikti uzturēšanās ierobežojumi gar Latvijas-Krievijas un Latvijas-Baltkrievijas pierobežas upēm

robezsargi-robeza-47841271Otrdien, 11. oktobrī, Ministru kabinets atbalstīja likumprojektu “Grozījums Latvijas Republikas valsts robežas likumā”, kas paredz noteikt valsts robežas joslu gar vairākām pierobežas upēm, gar kurām līdz šim šāds statuss netika piemērots.

Likumprojekts attieksies uz šādām Latvijas – Krievijas un Latvijas – Baltkrievijas pierobežas upēm, pa kurām noteikta valsts robeža (93,55 km) – Ludzu, Pernovku, Zilupi, Akticu, Asūnīcu un Sarjanku.

Šobrīd pastāvošais regulējums, ka gar minētajām upēm nav noteikta valsts robežas josla, neļauj pilnvērtīgi nodrošināt robežapsardzības mērķu sasniegšanu, jo robežuzraudzības tehnisko līdzekļu un dienesta suņu izmantošana bez valsts robežas joslas noteikšanas gar tām nav efektīva un ir apgrūtināta.  Atsevišķos posmos minētās upes, īpaši vasaras periodā, izžūst un nerada dabisku šķērsli nelikumīgai valsts robežas šķērsošanai.

Tā kā gar minētajām upēm tiks noteikta valsts robežas josla, vienlaikus stāsies spēkā arī valsts robežas joslas režīms, kas nosaka, ka personu uzturēšanās valsts robežas joslā ir aizliegta. Uzturēšanās atļauta vienīgi tad, ja tā saistīta ar robežuzraudzību; valsts sauszemes robežas un valsts robežas joslas uzturēšanas un atjaunošanas, valsts robežu šķērsojošo komunikāciju, autoceļu un dzelzceļu, ģeodēzijas un kartogrāfijas, kā arī katastrofu seku likvidācijas darbiem, kuri saskaņoti ar Valsts robežsardzi (VRS).

Tai pašā laikā valsts robežas joslu nav nepieciešamības noteikt gar Daugavu, jo tās dziļums un platums dod iespēju nodrošināt VRS uzdevumu izpildi, pilnvērtīgi izmantojot tehniskos līdzekļus.

Likumprojekts atbilst valdības deklarācijā noteiktajam uzdevumam – sniegt ieguldījumu Eiropas un globālajā drošībā, piedaloties un atbalstot cīņu ar terorismu, novēršot hibrīdo apdraudējumu, stiprinot robežu drošību, kiberdrošību un stratēģiskās komunikācijas jomas.

Sagatavoja: 
Gunta Skrebele,
Iekšlietu ministrijas Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja

coloring.cool