LV EN

Piektdiena, 2022. gada 09. decembris
Sarmīte, Tabita
Ludza
Flurries
-7°C
 
A A A

Noteikti konkursa “Daba man – es dabai” uzvarētāji!

Noslēdzies „Tīrai Latvijai” un SIA „Zaļā josta” organizētais foto stāstu konkurss „Daba man – es dabai”, kura dalībnieki tika aicināti iesūtīt pašu veidotu foto stāstu, tā pastāstot un parādot, ko daba sniedz mums un kā mēs varam rūpēties par dabu. Konkursa mērķis bija aicināt novērtēt dabas daudzveidību un skaistumu, kā arī popularizēt videi draudzīgu dzīvesveidu, veicināt interesi un izpratni par to.
Konkursā noteikti divi uzvarētāji. Vortāla „Tīrai Latvijai” publiskajā balsojumā augstāko vērtējumu ieguvusi Anda Ābolkalna no Saldus, savukārt SIA „Zaļā josta” un „Tīrai Latvijai” pārstāvju žūrijas atzinību ieguva foto stāsts, kura autore ir Anita Rībena no Rendas pagasta.
Konkursam iesūtītajos darbos autori spējuši saskatīt dabas skaistumu un novērtēt visu, ko tā mums sniedz. Tās ir dabas veltes, ogošanas un sēņošanas prieks, augi un dzīvnieki, kā arī skaistas dabas ainavas. Konkursa dalībnieki pateicas dabai par visu vērtīgo un labo, ko tā sniedz, šķirojot atkritumus, piedaloties apkārtnes sakopšanas talkās, rūpējoties par dzīvniekiem, kā arī gluži vienkārši priecājoties par gadalaiku maiņu, dažādību, ko daba dāvā ikvienam no mums. Diemžēl ikdienas steigā mēs bieži to nepamanām, uzskatām kā pašu par sevi saprotamu.
Iesūtītajos fotostāstos netrūkst atziņu un aicinājumu ikvienam Latvijas iedzīvotājam kļūt kaut mazliet videi draudzīgākam – zaļākam. „Tik daudz mums sniedz daba. Neizmērojami, neizsakāmi, neaptverami daudz. Es vēlos šo visu saglabāt, tāpēc saudzēju vidi un nepiesārņoju dabu. Jāsāk katram ar sava dārziņa, mājas pagalma, pagasta vai pilsētas sakopšanu, tad arī pamazām visa Latvija taps tīrāka,” iesaka konkursa laureāte A.Ābolkalna. Savukārt žūrijas atzinību izcīnījusī A. Rībena vēl visiem pielikt roku Latvijas dabas sakopšanā: „Būsim atsaucīgi un palīdzēsim saglabāt Latvijas dabu: attīrīsim no atkritumiem, atjaunosim mežus un priecāsimies par skaisto Latvijas dabu!”
Konkursa ietvaros apkopoti nozīmīgākie iesūtīto darbu autoru citāti un atziņas. „Cilvēks dabu var saglabāt un padarīt vēl skaistāku, bet var arī izpostīt. Tik liela vara mums ir dota. Mācīsimies jau no mazām dienām to pareizi izmantot,” uzsver Inta Svaža no Saldus novada. Mācīšanās būt par dabas draugiem ir arī rīdzinieces Margaritas Lavrinovicas ierosinājums: „Svarīgi iemācīt jaunajai paaudzei rūpēties par apkārtējo vidi. Galu galā, mūsu bērni ir mūsu nākotne. ”
Par to, ka ir nozīmīgi ne tikai saudzēt dabas resursus, bet arī šķirot atkritumus, tādējādi mazinot cilvēku radīto slodzi videi, raksta Dita Margarita no Tukuma: „Arī atkritumu šķirošana ir svarīga. Nav grūti saplacināt plastmasas pudeli un iemest to, plastmasai paredzētajā atkritumu spainī. Es teiktu, ka tas pat ir jautri – ar kājām, uzkāpjot virsū, to saplacināt!”
EKO medijs „Tīrai Latvijai” pateicas konkursa atbalstītājiem AS „Tukuma piens” un „Green Mood”, kas rūpējas par balvu fondu uzvarētājiem – ekoloģiskās piena produktu līnijas „Baltais EKO” produkciju iepakojumā, kas satur par 30% mazāk plastmasas, tādēļ ir ērti šķirojams, kā arī „Green Mood” videi draudzīgajiem, eksotiskajiem palmu lapu traukiem, kas sevišķi noder, ieturot maltīti zaļumos. Kā pateicību par iesūtītajiem foto stāstiem visi konkursa dalībnieki saņems SIA „Zaļā josta” sarūpētu komplektu atkritumu šķirošanas uzsākšanai mājās.

Papildus informācija:
Dana Zālīte, dana.zalite@va.lv, 26215181, www.tirailatvijai.lv