LV RU EN

Otrdiena, 2021. gada 27. jūlijs
Marta, Dita
Ludza
Mostly clear
14°C
 
A A A

Nost ar stereotipiem!

No 5.līdz 10.novembrim Spānijā, Mollinā norisinājās starptautiskās apmācības  „Queer it up!” jaunatnes jomā strādājošiem. Latviju pārstāvēja 2 dalībnieces no Ludzas un Kuldīgas.

Šo apmācību mērķis bija iepazīstināt ar seksuālo identitāti un dzimumu izpausmi tos, kuri nezina, kas ir LGBT kopiena. Dalībniekiem bija iespēja apgūt nepieciešamās kompetences, lai iekļautu seksuālās orientācijas, dzimumu līdztiesības un izpausmes perspektīvas jaunatnes darbā, lai cīnītos ar aizspriedumiem un diskriminējošu attieksmi.

Apmācībās tika apskatītas tadas tēmas kā:

  •  nepieciešamās kompetences, lai iekļautu pozitīvu pieeju seksuālajai orientācijai, dzimumu identitātei un izpausmei jaunatnes darbā;
  • specifika un izaicinājumi, strādājot ar LGBT jauniešiem;
  • grūtības ar kurām saskaras LGBT kopienas jaunieši;
  • risinājumi, kā praktiķi var kļūt par pozitīvo izmaiņu un izaugsmes fasilitatoriem u.c.

Kā apmācību dalībnieki daudz strādājām grupās, analizējām situāciju Latvijā un ES, diskutējām un veicām praktiskus uzdevumus (kā rīkoties, ja uz jauniešu centru nāk jaunietis/e ar citādu seksuālo orientāciju, kā iekļaut viņu, kā apstādināt izsmiešanu no vienaudžu puses utt). Latvijā runāt par šīm tēmām joprojām ir neierasti, jo būtībā tas ir „tabu”. Latvieši vairāk ir konservatīvi, lai gan nevar noliegt, ka mums apkārt arī ir cilvēki ar netradicionālo seksuālo orientāciju.

Ļoti vērtīga bija Skype saruna ar LGBT pārstāvi, kas ikdienā strādā jaunatnes jomā, viņš (kas piedzimis kā sieviete) dalījās pieredzē, stāstīja par izaicinājumiem darbā ar LGBT jauniešiem, atbildēja uz dalībnieku jautājumiem.

Šīs apmācības pierādīja, ka LGBT grupas pārstāvji nav nekādi mistiskie NLO, tie ir tie paši cilvēki. Jā, iespējams, ne tādi kā pārsvars no mums, bet vai sliktāki? Taču nē!  Katram no mums ir tiesības organizēt savu privāto dzīvi un justies saskaņā ar sevi.

Liels paldies Jaunatnes starptautisko programmu aģentūrai par iespēju piedalīties šajās apmācībās!

Solvita Binovska,

Ludzas novada jaunatnes lietu speciāliste

coloring.cool