LV EN

Piektdiena, 2023. gada 27. janvāris
Ildze, Ilze, Izolde
Ludza
Mostly cloudy
-1°C
 
A A A

Noslēgusies vides sakopšanas akcija “Lielā Talka”

30.aprīlī notika Latvijas Lielā Talka, oficiāli bija pieteiktas 1337 vietas visā Latvijā, taču reāli talkošana notika daudz plašākā teritorijā. Sestdien bija silta un saulaina diena, kas veicināja, ka talkā piedalījās arī tie, kas pirms tam bija nolēmuši palikt mājās. Oficiāli Ludzas novadā tika pieteiktas 14 talkas vietas, 6 no tām Ludzas pilsētā, taču talkas notika arī oficiāli nepieteiktās vietās. Daudzi cilvēki apvienojās grupās un devās sakopt tās teritorijas, kurās bija pamanījuši šādu nepieciešamību talkot. Arī valsts un pašvaldības iestāžu darbinieki apvienojās komandās un devās sakopt kādu noteiktu teritoriju.

Pirms lielās Latvijas Talkas, Ludzas novada pašvaldība rīkoja vides sakopšanas akciju “Lielā Talka”, kuras laikā aicināja novada iedzīvotājus sakopt vidi sev apkārt – savu māju, pagalmu. Šajā laikā tika nodrošināta iespēja nodot atkritumus apsaimniekotājam, novietojot tos oranžajos konteineros. Atsaucība bija liela un kopā tika izvesti 25 konteineri no Ludzas pilsētas un 16 konteineri no ciemu teritorijām.

Pašvaldība atgādina, ka ikvienam Ludzas novada iedzīvotājam ir iespēja bez maksas nogādāt sašķirotos atkritumus uz šķirošanas laukumu Ludzā, Rūpniecības ielā 2a katru darba dienu no plkst. 8-17, sestdienās no plkst. 9-14.

Paldies visiem, kas piedalījās vides sakopšanā, kas rūpējas par vidi sev apkārt! Darbosimies un saimniekosim tā, lai pēc mums nerodas atkritumu kalni!

Mārīte Romanovska

Ludza novada pašvaldības vides inženiere