LV RU EN

Trešdiena, 2021. gada 20. oktobris
Leonīda, Leonīds
Ludza
Cloudy
7°C
 
A A A

Noslēgusies sociālā kampaņa „Apstājies. Paskaties. Pamāj.”

Šodien, 1. jūnijā, Starptautiskā Bērnu aizsardzības dienā brīvlaika sagaidīšanas svētkos “Drošam ceļam vasarā!” noslēdzas sociālā kampaņa “Apstājies. Paskaties. Pamāj.”, kuras ietvaros kopš pērnā gada rudens zināšanas par ceļu satiksmes drošību ieguvuši vairāk nekā 5000 bērni dažādās apdzīvotas vietās visā Latvijā. Tās ietvaros bērniem skolās tika mācīta droša uzvedība ielu un ceļu tuvumā, īpaši stāstot – kā rīkoties, ieraugot kravas vai citu liela izmēra automašīnu.

Kampaņas idejas pamatā – bērniem kā drošas uzvedības paradumu iemācīt kādu pavisam vienkāršu, bet ļoti efektīvu darbību – apstāties, paskatīties un pamāt mašīnas šoferim, tā pārliecinoties, ka autovadītājs un bērns viens otru pamanījuši.

Pēdējā piecgadē uz Latvijas ceļiem iet bojā vidēji 7 bērni, bet cietuši vairāki simti – liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Ar mērķi samazināt satiksmes negadījumos bojā gājušo bērnu skaitu Latvijā līdz nullei, astoņu mēnešu laikā, no 2016.gada oktobra līdz 2017.gada maijam, “Apstājies. Paskaties. Pamāj.” īpašais kravas auto, mērojot 7500 km, viesojies 44 skolās. Izbraukumos uz skolām un lekcijās “Volvo Truck Latvia” servisa centrā zināšanas par ceļu satiksmes drošību ieguvuši vairāk nekā 5000 bērnu. Kopā tika apmeklēta 41 apdzīvota vieta – Ogre, Ķekava, Iecava, Bauska, Jelgava, Dobele, Valmiera, Ludza, Krāslava, Daugavpils, Ķegums, Sigulda, Cēsīs, Ainaži, Salacgrīva un daudzas citas.

“Sastapšanās ar kravas automobiļiem pa ceļam uz skolu ir ikdiena daudziem skolēniem. Latvijā ir desmitiem skolu, kuru tuvumā ir noslogoti tranzīta ceļi – intensīvākajās vietās tām garām brauc pat 2,5 tūkstoši kravas automašīnu diennaktī. Šāds transporta apjoms rada būtisku risku ceļu satiksmes negadījumiem. Kampaņas laikā mēs izglītojam vairāk nekā 5000 bērnus, dodot iespēju gan iejusties kravas automašīnas vadītāja lomā, praktiski pārliecinoties par pārredzamību uz ceļa, gan uzzināt par kravas auto manevrētspēju, bremzēšanas ceļu un citām svarīgām lietām, kas jāzina un jāņem vērā, lai justos un pārvietotos  uz ceļa droši. Jāpiebilst, ka mums ir patiess gandarījums gan par paveikto, gan par saņemto pateicības rakstu no Latvijas Republikas Satiksmes ministrijas. Tas mums ir kā dzenulis neapstāties un domāt par jaunām kampaņām, lai novērstu satiksmes negadījumus,” uzsver “Volvo Truck Latvia” rīkotājdirektors Endrjū O’Bruks (Andrew O’Brooks).

Lai bērni uz ielas justos droši, kampaņā ir apvienojušies: VAS “Ceļu Satiksmes Drošības Direkcija”, apdrošināšanas sabiedrība ERGO, “Eveko poligrāfija”, apdrošināšanas brokeru sabiedrība “IIZI SIA”, “Mūsa Motors Rīga”, “MTG”, “Neste Latvija”, transporta uzņēmums “VRJ”, “RadissonBlu viesnīcas Rīgā”, kravu pārvadājumu uzņēmums “Delta LV”, radio “Star FM”, autoskola SIA “S LAURIS’’, loģistikas pakalpojumu uzņēmums SIA “Kreiss”, DBS autoskola un riepu ražotājs “Bridgestone”.

coloring.cool