LV EN

Sestdiena, 2023. gada 04. februāris
Veronika, Daila
Ludza
Mostly clear
-7°C
 
A A A

Noslēgusies plašākā tūrisma izstāde Baltijā

Nu ir noslēgusies plašākā tūrisma izstāde Baltijā – 18. starptautiskā tūrisma izstāde gadatirgus “Balttour 2011”, kas norisinājās no 11. līdz 13. februārim Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā ieskandināja jauno tūrisma sezonu. Šogad “Balttour 2011″izstādē 2 hallēs sevi prezentēja 33 pasaules valstu 600 tūrisma uzņēmumi 200 stendos.

Tematiskajā hallē “Atklāj pasauli!” katram izstādes apmeklētājam bija iespēja ne vien iegūt informāciju par savu sapņu ceļojumu, bet arī iegādāties ceļojumus ar lielām atlaidēm turpat izstāžu centrā.

Tematiskajā hallē “Apceļo Latviju” visu četru reģionu tūrisma speciālisti un uzņēmēji aicināja ciemos un prezentēja novadu jaunos, interesantos tūrisma piedāvājumus “Baudīt nesteidzoties!”

Latgales stends pārsteidza vairāk kā 30 000 apmeklētāju ne vien kā lielākais (126 m²), bet arī kā stends ar veiksmīgāko tēla dizainu un profesionālāko darba organizāciju, par ko saņēma daudzas pozitīvas atsauksmes no tūrisma profesionāļiem un izstādes apmeklētājiem. Latgales reģiona attīstības aģentūra sadarbībā ar Latgales plānošanas reģionu, Latgales pašvaldībām un tūrisma informācijas centriem organizēja stenda darbu tā, lai apmeklētāji ērti varētu iegūt visu tūrisma informāciju vienā kopīgā, krāsainā bukletā 5 valodās, vienā reģiona kartē “Latgale”, kā arī pie novadu galdiņiem papildus informāciju par konkrētiem tūrisma produktiem, pakalpojumiem, jaunumiem vai pasākumiem, kas kalpos kā ceļvedis un palīgs individuālo ceļojumu izvēlē. Stenda apmeklētājiem tika piedāvāts izbaudīt latgaliskās tradīcijas un mantojumu latgaliskajos ēdienos un amatnieku prasmju demonstrācijās, darinājumos. Pirmo reizi tūrisma izstādē tika piedāvāta iespēja apmeklētājiem piedalīties labdarības izsolē, kura kalpoja kā apmeklētājus piesaistošs elements un, kurā iegūtie līdzekļi tiks ziedoti Daugavpils bērnu namam – patversmei “Priedīte”. Jāsaka, ka izsole izraisīja patiesu interesi, jo krāsainos T-krekliņus ar uzdrukātajiem latgaļu izteicieniem savā īpašumā vēlējās iegūt vairāk cilvēku, kā krekliņu bija pieejams.

Šogad Latgales 19 novadi un pilsētas, kopā ar mūsu sadarbības partneriem: Vitebskas apgabala Polockas (Baltkrievija), Aukštaitijas( Lietuva), Pleskavas apgabala un St.Pēterburgas (Krievija) kolēģiem jau otro gadu prezentē kopējos maršrutus un tūrisma produktus, tādējādi radot mūsu jauno tūrisma galamērķu Bella Dvina un Baltijas ezeru zemes un St.Pēterburgas atpazīstamību. Neapšaubāmi kopējie tūrisma piedāvājumi pierobežas reģionos ir spēcīga priekšrocība konkurences cīņā.

Ar pārliecību varam teikt, ka ir dots veiksmīgs starts šī gada tūrisma sezonai lielākajā tūrisma notikumā Baltijā- Balttour izstādē Rīgā.

Pavasarī ir plānots turpināt Latgales reģiona popularizēšanu tūrisma izstādēs Lietuvā, Igaunijā un St.Pēterburgā, lai sezonā sagaidītu pēc iespējas kuplāku skaitu ceļotāju Latgales tūrisma objektos un uzņēmumos.