LV EN

Otrdiena, 2023. gada 07. februāris
Ričards, Rihards, Nelda
Ludza
Cloudy
-2°C
 
A A A

Noslēguma konferencē prezentē Ludzas un Baltkrievijas projektu

31. martā Ludzas novada domes priekšsēdētāja A. Gendele, projektu vadītāja I. Leščinska, J. Soikāna Ludzas Mākslas skolas direktore S. Vorkale piedalījās Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta programmas “Pārrobežu sadarbība” noslēguma konferencē. Programmas ietvaros Ludzā ir īstenots projektsLatviešu un baltkrievu folkloras tradīciju vizualizācija pārrobežu mākslas tilta izveidē”.

Ludzas novada pašvaldības partneris šajā projektā bija Glubokoje (Baltkrievija) pilsēta. Rezultātā tapusi Ludzas un Glubokoje bērnu un pedagogu kopīgi veidotā animācijas filma Kā Sprīdītis un Nesterka laimi meklēja. Nozīmīgs ieguvums ir moderna datorklase ar programmām un pieslēgumu internetam Ludzas mākslas skolā, baltkrievu pusē – atvērta mākslas skola. Radošās darbnīcas, apmaiņas braucieni, kopā būšana – vēl šodien dalībniekiem spilgtā atmiņā projekta aktivitātes, iegūtā pieredze un jauni sadarbības kontakti.

Konferencē tika prezentēti 10 pārrobežu programmā atbalstītie projekti. Ūdens kvalitātes uzlabošana, zaļās vides apsaimniekošana, tūrisma veicināšana, uzņēmējdarbības atbalsts, pat kosmosa tehnoloģiju izpēte – tik daudzveidīga bijusi projektu tematika un mērķi. Mūsu prezentācija piesaistīja ar sirsnību un aizrautīgo S. Vorkales stāstījumu. Savukārt pašvaldību vadītājus un projektu vadītājus gandarīja pasākuma moderatora – Haralda Burkovska aizrautīgais sniegums.

Šobrīd programma ir noslēgusies, bet projektu vadītāji ar nepacietību gaida, kad tiks parakstīts nākamais līgums ar Norvēģijas valdību par finansējuma piešķiršanu pārrobežu projektiem.