LV RU EN

Sestdiena, 2021. gada 27. novembris
Lauris, Norberts
Ludza
Mostly cloudy
0°C
 
A A A

Noslēdzies projekts “Pedagogu konkurētspējas veicināšana izglītības sistēmas optimizācijas apstākļos”

2009. gada 9. novembrī Ludzas novada pašvaldība noslēdza ar IZM līgumu par sadarbību Eiropas Sociālā fonda projekta īstenošanā. Projekts noslēdzās šī gada 25. septembrī. Projekta mērķis- pedagogu novērtēšanas sistēmas ieviešana un tālāka attīstība, veicinot izglītības iestādē strādājošo pedagogu profesionālās karjeras attīstību, efektīvu pedagogu profesionālās pilnveides praksi, kā arī nodrošinot nepieciešamās zināšanas, prasmes un pieredzi novērtēšanas sistēmas ieviešanai un  izglītības kvalitātes paaugstināšanai.
Ludzas novada pedagogi aktīvi iesaistījās projektā. 56 pedagogi pabeidza tālākizglītības kursus un saņēma sertifikātus projekta aktivitātē „Atbalsts pedagogam darbam izglītības iestādē nepieciešamajai pārkvalifikācijai”, lai operatīvi risinātu konkrētu mācību priekšmetu pedagogu trūkumu un nodrošinātu mācību procesa nepārtrauktību izglītības sistēmas optimizācijas apstākļos, kā arī veicinātu pedagoga iespējas elastīgi pielāgoties pedagogu pieprasījuma izmaiņām, nodrošinot nepieciešamās zināšanas un prasmes papildus mācību priekšmetu mācīšanai atbilstoši izglītības iestādes vajadzībām vai mācīšanai apvienotās klasēs.

Projekta trešajā aktivitātē „Pedagogu novērtēšanas sistēmas ieviešana un tālāka attīstība” startēja 193 novada skolotāji (41 pirmsskolas skolotājs,123 pamata un vidējās izglītības skolotāji, 3 sporta skolotāji, 8 –mākslas skolas pedagogi, 9 – mūzikas skolotāji, 9 – interešu izglītības skolotāji). Rezultāti: 36 pedagogi ir ieguvuši 2.kvalitātes pakāpi, 150 – 3. kvalitātes pakāpi, 7 pedagogi – 4. kvalitātes pakāpi.

2012. gada 1. oktobrī, Skolotāju dienas ieskaņā, Ludzas novada Izglītības, kultūras un sporta pārvalde organizēja svinīgu Apliecinājumu izsniegšanu 4. kvalifikācijas pakāpes ieguvējām: Valentīnai Abrickai, Lailai Budrevičai, Dzidrai Dukštai, Lidijai Leitānei, Dzidrai Razumejevai, Diānai Sergeicevai, Intai Trukšanei. Uzņēmīgās pedagoģes sveica Ludzas novada domes priekšsēdētāja A.Gendele, kolēģi.

Projekta koordinatore Ludzas novadā S.Gutāne

coloring.cool