LV RU EN

Svētdiena, 2021. gada 05. decembris
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Ludza
Mostly cloudy
-5°C
 
A A A

Noslēdzies konkurss “Sakoptākā sēta”

Jonicki_Orig_vides_veidojumsNoslēdzies Ludzas novada pašvaldības rīkotais konkurss „Sakoptākā sēta Ludzas novadā – 2013”. Bagātīgie ziedu dārzi, sakoptās sētas, iekoptie dzīvžogi, dažādi no siena, automašīnu riepām un plastmasas traukiem darināti dzīvnieciņi un augi, ar ziediem piepildītas laivas, un galvenais – smaidīgi un darbīgi cilvēki Ludzas novadā ir radījuši svētkus.

 

Konkursam no šā gada 1.jūlija līdz 19.jūlijam bija pieteikušies 19 pretendenti no Pildas pagasta, Istras pagasta, Isnaudas pagasta, Ludzas pilsētas un Cirmas pagasta. Pretendentu izvērtēšana nominācijās norisinājās 26.jūlijā. Konkursa vērtēšanas komisijā piedalījās Ludzas novada domes priekšsēdētāja Alīna Gendele, J. Soikāna Ludzas mākslas skolas direktore Sandra Vorkale, laikraksta „Ludzas Zeme” žurnāliste Vanda Žulina, Ludzas novada pašvaldības arhitekts Vladimirs KPlastmasas_palmasalinko un Ludzas novada pašvaldības vides inženieris Aivars Strazds.

 

Jau apmeklējot pirmo konkursa pretendentu Janīnu Veženkovu no Pildas pagasta radās jautājums: „Kurā dienvidu valstī esam nokļuvuši?”. Mājas priekšā dižojās palma, kas izgatavota no plastmasas pudelēm.

 

Vizlas_Orig_vides_veid

 

Liels bija pārsteigums Cirmas pagastā, kad Ivetas Koroļovas ar ģimeni radītie dzīvnieciņi, puķu podi u.c. priekšmeti, izrādījās no automašīnu riepām darināti.

 

 

IPetuniju_darzssnaudas pagastā radās sajūta, ka Aivara Einikova zirgu pajūgs jau gaida zirgu, lai to varētu iejūgt un izmest kādu līkumu. Atliek tikai apbrīnot cilvēku fantāziju, radošumu un spēju saglabāt senatnīgas lietas. Pildas pagastā konkursa vērtēšanas komisijai skatienam pavērās krāšņs Svetlanas Dezinkevičas veidotais ziedu dārzs.

Martini_Pukju_dobe

 

Tad viens par otru skaistāki sekoja Tatjanas Indrikas no Pildas pagasta un Ainas Jevčukas no Isnaudas pagasta, Jekaterinas Sidorovas un Irinas Gabrusanovas no Cirmas pagasta ziedu dārzi.Skaistaka_pukju_dobe

 

Cik patīkami bija aplūkot Raisas Griščenkovas no Rundēnu pagasta, Lailas Pančakas no Briģu pagasta un citu novada iedzīvotāju izdaiļotos balkonus ar ziediem, gaisa dārzus!

Gaisu_darzi

 

 

Grovani_Lauku_seta

 

Apmeklējot Ērika Guitana lauku sētu, uzreiz pārņēma senatnīguma un harmonijas sajūtu. Senatnīgās un brīnišķīgi saglabājušās lauku sētas ēkas, baltais zirgs, kas ganījās kalna galā, konkursa komisijas locekļus bija atgriezuši senatnē.

 

Garsas_Lauku_seta

 

Mājīgā un omulīgi iekārtotā Anitas Veženkovas lauku sēta Pildas pagastā, skaisti iekoptā Liānas Igovenas lauku sēta Nirzas pagastā, Vivinas Maslovskas lauku sēta Briģu pagastā un Ainas Patumses iekoptās lauku sētas Isnaudas pagastā fona pavērās brīnišķīgs skats uz Rauzu ezeru un tā apkārtni. Katra apmeklētā saimniecība bija uzskatāma par ģimenes dzīves vietu.

 

Latgales_242Noteikti jāizceļ Aleksandrs Adamāns, kura vadībā lēnām un pamatīgi top dzīvžogs pēc labākajiem angļu ainavu arhitektu paraugiem, veidojot apaļas un liektu kubu formas.

 

Ja Jūs domājat, ka tās ir vienīgās sakoptās un ar ziedu dārziem izdaiļotās saimniecības Ludzas novadā, tad varu apgalvot, ka kļūdāties. Cik daudz iedzīvotāju nebija pieteikušies konkursam!

 

Auzinas_Lauku_setaNav iespējams izteikt vārdiem redzēto skaistumu un bagātību, jo to var izjust tikai klātesot.

Ludzas novada pašvaldība izsaka pateicību visiem konkursa dalībniekiem, kuri netika pieminēti, bet sniedza svētkus mūsu novadam!

Aivars Strazds,

vides inženieris

coloring.cool