Konkurss ''Esi uzņēmējs''
Noslēdzies konkurss “Esi uzņēmējs Ludzas novadā 2020”

Ludzas novadā arī šogad notika konkurss “Esi uzņēmējs Ludzas novadā 2020”. Tajā piedalīties tika aicinātas fiziskās vai juridiskās personas, kuras plāno uzsākt vai attīstīt savu uzņēmējdarbību Ludzas novada teritorijā.

Konkursa mērķis ir motivēt iedzīvotājus sava biznesa veidošanai vai attīstībai, inovatīva produkta/pakalpojuma radīšanai Ludzas novada teritorijā, atbalstīt sabiedriski nozīmīgu uzņēmējdarbības attīstības projektu īstenošanu, sekmēt uzņēmējdarbības attīstību un rūpēties par bezdarba samazināšanu Ludzas novada teritorijā, kā arī veicināt iedzīvotāju aktivitāti un līdzdalību aktuālu problēmu risināšanā.

Biznesa ideju konkursa pieteikumu iesniegšana notika no šī gada 5. maija līdz 10. jūnijam. Konkursa noteiktajā termiņā tika saņemti astoņi pieteikumi.

2020.gada 19. jūnijā notika vērtēšanas komisijas sēde, kurā tika izskatīti un izvērtēti iesniegtie biznesa ideju pieteikumi.

Komisijas sēdes laikā pieteikumu iesniedzēji prezentēja savus biznesa projektus un atbildēja uz komisijas uzdotiem jautājumiem.

Vērtējot iesniegtos pieteikumus pēc konkursa nolikuma apstiprinātajiem kritērijiem, komisija apstiprināja trīs biznesa plānu projektus, kuru realizācijai pašvaldība piešķīra finansējumu 13578,61 EUR eiro apmērā.

Atbalstīti šādi projekti:

1. Ludzas alusdarītavas izveidošana. Projekta mērķis ir izveidot mūsdienīgu mājas alus ražotni Ludzas novadā un radīt produktu, kas būs pieprasīts tūrisma tirgū. Projekta kopējās izmaksas – 4968,58 EUR, pašvaldības atbalsta summa – 3438,61 EUR.
  2. Automašīnas krāsošanas un detailinga pakalpojumu darbnīca. Projekta mērķis ir autoservisa izveidē, kurā tiks sniegti automašīnu krāsošanas un detailinga pakalpojumi. Projekta kopējās izmaksas – 3882 EUR, pašvaldības atbalsta summa – 3000 EUR.
  3. Ūdensmotociklu nomas un ūdens sporta veidu attīstība Ludzas novada teritorijā.Projekta mērķis – iegādāties jaunu ūdensmotociklu, veicināt ūdensmotociklu nomu un ūdenssportu novadā, kā arī popularizēt Ludzas tēlu Latvijā. Projekta kopējās izmaksas 12693 EUR, pašvaldības atbalsta summa – 7140 EUR.

Līgumi par finansējuma piešķiršanu tiks noslēgti pēc konkursa vērtēšanas komisijas lēmuma par konkursa rezultātiem pieņemšanas, bet projekta ieviešana jāpabeidz līdz 2021. gada 1. jūnijam.

Pateicamies konkursa dalībniekiem par piedalīšanos konkursā un vēlam veiksmi savu biznesa ideju realizēšanā!

Informāciju sagatavoja Aivars Meikšāns, Ludzas novada domes priekšsēdētāja vietnieks attīstības jautājumos