LV RU EN

Piektdiena, 2021. gada 22. oktobris
Irīda, Īrisa
Ludza
Mostly cloudy
7°C
 
A A A

Noslēdzies konkurss “Esi uzņēmējs Ludzas novadā 2017”

Ludzas novada pašvaldība arī šogad izsludināja konkursu “Esi uzņēmējs Ludzas novadā 2017”, kura galvenais mērķis ir motivēt iedzīvotājus sava biznesa veidošanai vai attīstībai, atbalstot jaunu komersantu vai saimnieciskās darbības veicēju rašanos vai esošo attīstību Ludzas novadā.

Biznesa ideju konkursa pieteikumu iesniegšana notika no šī gada 1. marta līdz 28. aprīlim. Konkursa noteiktajā termiņā tika iesniegti desmit pieteikumi. 2017. gada 12. maijā notika vērtēšanas komisijas sēde, kurā tika izskatīti visi iesniegtie pieteikumi. Komisijas sēdi vadīja Ludzas novada domes priekšsēdētājas vietnieks attīstības jautājumos Aivars Meikšāns, tajā piedalījās Attīstības un nekustamā īpašuma nodaļas vadītāja Ilona Igovena, Latgales uzņēmējdarbības centra komercdarbības konsultants Valdis Mitenbergs, Rēzeknes biznesa inkubatora vadītāja Skaidrīte Baltace un pagājušā gada šī konkursa uzvarētāja, IK “Pelnrušķītes sapnis” vadītāja Ruta Zviedre.

Komisijas sēdes laikā visi pretendenti prezentēja savus biznesa projektus un atbildēja uz komisijas uzdotiem jautājumiem.

Vērtējot iesniegtos pieteikumus pēc konkursa nolikuma apstiprinātiem kritērijiem, komisija apstiprināja sešus biznesa plānu projektus, kuru realizācijai pašvaldība piešķīra finansējumu 9978,64 EUR eiro apmērā.

Atbalstīti šādi projekti:

  1. Zanda Trukšāne, biznesa ideja – Bio ķirbju ziedu tējas, pļavas ziedu tējas un garšvielu ražošana Ludzā. Biznesa idejas mērķis ir uzsākt bio ķirbju ziedu tējas, pļavas ziedu tējas un garšvielu ražošanu un produkcijas realizāciju tirgū, kā arī papildināt zināšanas, kuras ir nepieciešamas veiksmīgai uzņēmējdarbībai, un sekmēt līdzsvarotu un ilgtspējīgu uzņēmuma attīstību, nodrošinot konkurētspēju. Pašvaldības atbalsta summa – 2429,4 EUR.
  2. Juris Isakovičs, biznesa ideja – Galdniecības darbnīcas izveide Ludzas novada Ņukšu pagastā. Projekta mērķis ir kokapstrādes darbnīcas izveide un jaunu darbavietu radīšana Ludzas novadā. Uzņēmējs plāno ražot šūpuļkrēslus un biškopju inventāru. Projekta ietvaros plānots iegādāties iekārtas un inventāru ražošanas darbības uzsākšanai. Pašvaldības atbalsta summa – 1791,28 EUR.
  3. Sanita Buceniece, biznesa ideja – Japānas krūmcidoniju audzēšana Ludzas novada Ņukšu pagastā. Projekta mērķis attīstīt saimniecisko darbību lauksaimniecībā Japānas krūmcidoniju audzēšanā Ludzas novada Ņukšu pagastā. Projekta ietvaros tika atbalstīta stādu iegāde. Pašvaldības atbalsta summa – 900,00 EUR.
  4. Raivis Sjakste, biznesa ideja – Gaļas lopkopības attīstība Raivja Sjakstes piemājas saimniecībā. Projekta mērķis – iegādāties jaunu zāles pļaujmašīnu, nodrošināt saimniecībā kvalitatīvu un pietiekamu lopbarības bāzi, tādējādi sekmējot tās ekonomiskās darbības rādītāju uzlabošanos un konkurētspējas paaugstināšanos. Pašvaldības atbalsta summa – 2500 EUR.
  5. Guntis Pentjušs, biznesa ideja – Gaļas lopkopības attīstība Gunta Pentjuša piemājas saimniecībā. Projekta mērķis ir iegādāties gaļas liellopu lauku barotavas, kas palīdzētu barību uzturēt pieejamu cauru gadu, sekmētu saimniecības ekonomiskās darbības rādītāju uzlabošanos un konkurētspējas paaugstināšanos. Pašvaldības atbalsta summa – 846,00 EUR.
  6. SIA “DIATA”, biznesa ideja – Bērnu izklaides pakalpojumu sniegšana Ludzas novadā. Projekts orientēts uz izklaides pakalpojumu sniegšanu bērniem – sniegt bērnu piepūšamo atrakciju nomu, organizēt bērnu pasākumus, kā arī papildus piedāvāt bērniem popkornu un cukura vati. Pašvaldības atbalsta summa – 1511,00 EUR.

Līgumi par finansējuma piešķiršanu tiks noslēgti viena mēneša laikā pēc konkursa vērtēšanas komisijas lēmuma par konkursa rezultātiem pieņemšanas, bet projekta ieviešana jāpabeidz līdz 2018. gada 1. jūnijam.

Pateicamies konkursa dalībniekiem par piedalīšanos konkursā un vēlam veiksmi savu biznesa ideju realizēšanā!

coloring.cool