LV RU EN

Otrdiena, 2021. gada 26. oktobris
Kaiva, Amanda, Amanta
Ludza
Mostly cloudy
5°C
 
A A A

Noslēdzas kārtējie posmi handbola Virslīgas čempionāta spēlēs

Abas Sporta kluba “Latgols” handbola komandas turpina cīņu Virslīgas čempionātā. Šonedēļ noslēdzas kārtējie čempionāta posmi, klāt būs jau ceturtdaļfināli un pusfināli. Spēles gan sieviešu, gan vīriešu komandām notiks 3. martā.

Sieviešu komandām noslēdzas kārtējais – pirmais posms, kurā komandas savā starpā tikās 3 reizes. Ludzānietēm ir cerība uzreiz iekļūt trešajā jeb pusfināla posmā.

1. vietu ar rezultatīvām spēlēm jau nodrošinājusi komanda “Stopiņu NHK”. Ludzānietēm ir cerība iekļūt pusfinālā jau pēc šīs sestdienas, 3. marta, spēles pret salaspilietēm Ludzā.

Saskaņā ar čempionāta Nolikumu, divas labākās komandas automātiski kvalificēsies Latvijas čempionāta izslēgšanas spēļu pusfinālā. Pašreiz 2. vietā ar vienādu punktu skaitu ir gan “Latgols”, gan “Jēkabpils SS”. Tāpēc gan ludzānietēm, gan jēkabpilietēm sestdien, 3. martā, būs svarīgas spēles – tās neklātienes cīņā sadalīs 2. vietu un ceļazīmi uz pusfinālu.

“Latgols” sieviešu komanda 3. martā plkst. 13.00 Ludzā spēlēs pret “Salaspils SS”, kam turnīra tabulā ir 5. vieta, 18 punkti. “Jēkabpils SS” 3. martā ir spēle ar “REIR Dobele” (šobrīd dobelniecēm tabulā 4. vieta, 20 punkti).

Ludzānietes ar salaspilietēm čempionātā tikušās divās spēlēs pērnruden. 28. oktobrī uzvarēja “Latgols” (38:23), 11. novembrī “Salaspils SS” (33:29). Cerēsim, ka trešajā spēlē spēcīgākas būs ludzānietes.

Ja ludzānietes zaudēs, viņām būs otrajā čempionāta posmā jāizcīna tiesības spēlēt pusfinālā, spēlējot divu apļu kārtu. Komandas, kas izcīnījušas no 3. līdz 6. vietai aizvadīs ceturtdaļfinālus, kur uzvarētājas tiks noskaidrotas divu spēļu summā. Savukārt pusfinālā, finālā un spēlē par trešo vietu uzvarētājas tiks noskaidrotas sērijā līdz divām uzvarām.

SynotTip handbola Virslīgas čempionātā šonedēļ noslēgsies otrais no pieciem čempionāta posmiem. “Latgols” vīriem priekšā spēles ceturtdaļfinālā.

Diemžēl SK “Latgols” vīriem otrais posms bija ārkārtīgi neveiksmīgs – zaudējumi piedzīvoti visās 5 aizvadītajās posma spēlēs. Pēdējā posma spēle mūsu komandai notiks 3. martā Dobelē pret SynotTip handbola Virslīgas čempionāta līderi “Dobeles Tenax”.

Neveiksmīga ludzāniešiem izvērtās spēle 24. februārī Ludzā pret HK “Ogre/Miandum”. Abām komandām tobrīd turnīra tabulā bija vienāds punktu skaits, svarīga bija uzvara šajā spēlē. Ogrēnieši spēja izcīnīt otro uzvaru otrajā posmā, ar 35:26 pārspējot “Latgolu” un nodrošinot sev 3. vietu regulārajā čempionātā. Līdz ar to “Latgols”, noslēdzoties čempionāta otrajam posmam, ieņem 4. vietu.

Otrajā posmā spēles ritēja divos četriniekos, kas izveidojās pēc pirmā posma rezultātiem (pirmajā – četras labākās komandas, t.sk. “Latgols”).

Bet čempionātā kopumā ir pieci posmi.

Saskaņā ar čempionāta Nolikumu, gan pirmā, gan otrā četrinieka komandas otrajā posmā aizvada divus apļus, sacenšoties katra ar katru. Pirmajā četriniekā svarīgi iekļūt labāko divu komandu pulkā, jo tās automātiski kvalificējas Latvijas čempionāta pusfinālam, kamēr trešā un ceturtā pozīcija izslēgšanas spēles uzsāk no ceturtdaļfināla (tas būs jāiztur mūsu “Latgolam”). Pārējās divas ceturtdaļfināla dalībnieces tiek noteiktas otrajā četriniekā, kur arī jāiekļūst starp divām labākajām komandām, kas tās kļūs zināmas šonedēļ (situācija tabulā šim četriniekam ir ļoti blīva).

Trešajā – ceturtdaļfināla – posmā ludzāniešiem, kā 4. vietas ieguvējiem savā grupā, būs jātiekas divās spēlēs ar otrā posma 5. labāko komandu, noskaidrojot uzvarētāju, kas iekļūs pusfinālā.

Ceturtajā – pusfināla – posmā savā starpā spēlēs otrā posma 1. vietas ieguvēja komanda pret trešā posma 4/5 pāra uzvarētāju. Pusfināli notiks līdz kādas komandas divām uzvarām. Trešā posma zaudētājas komandas kopā ar otrā posma 7. labāko komandu spēlēs divu apļu turnīru, kurā noskaidros galīgo vietu secību čempionātā no 5. līdz 7. vietai.

Piektais posms – fināla spēles par 1. un 3. vietu notiek līdz kādas komandas trim uzvarām.

Čempionāta Nolikums publicēts Latvijas Handbola federācijas mājaslapā (www.handball.lv)

Ērika Bondarenko,

Ludzas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

coloring.cool