LV RU EN

Svētdiena, 2021. gada 01. augusts
Albīna, Albīns
Ludza
Partly sunny
21°C
 
A A A

Noskaidroti konkursa „BIS ALISE e-katalogs Tavā kabatā” uzvarētāji

libraryNoskaidrotas aktīvākās bibliotēkas, kas uzvarējušas Kultūras informācijas sistēmu centra un informācijas tehnoloģiju uzņēmuma SIA “Tieto Latvia” rīkotajā konkursā “BIS ALISE e-katalogs Tavā kabatā”. Konkurss norisinājās  ikgadējās akcijas E-prasmju nedēļa 2015 ietvaros, laikā no 23. līdz 27. martam, un tajā bija iespēja piedalīties Latvijas publiskajām un skolu bibliotēkām.

Konkursa mērķis bija veicināt Latvijas publisko un skolu bibliotēku aktivitāti, iesaistot bibliotēku lietotājus E-prasmju nedēļas 2015 pasākumu programmā un rosinot viņus izmantot BIS ALISE e-kataloga mobilo versiju. Bibliotekāriem konkursa ietvaros bija jāsarīko pasākums (apmācība, seminārs, diskusija, prezentācija u.c.), kura laikā tā apmeklētāji jāiepazīstina ar  BIS ALISE e-kataloga mobilo versiju, jāparāda, kā to lietot, un jāuzdod konkrēts uzdevums, kas katram lietotājam jāveic, pieslēdzoties no mobilās ierīces bibliotēkas e-katalogam.

SIA „Tieto Latvia” sarūpētās balvas – iPad Air planšetdatorus – saņems aktīvākās bibliotēkas: reģionu galveno bibliotēku konkurencē – Ludzas pilsētas galvenā bibliotēka, vietējas nozīmes publisko bibliotēku konkurencē – Talsu novada Pastendes bibliotēka, skolu bibliotēku konkurencē – Ludzas pilsētas ģimnāzijas bibliotēka.

Kultūras informācijas sistēmu centra un SIA “Tieto Latvia” sarūpētās veicināšanas balvas  saņems arī otro vietu ieguvēji – Valmieras bibliotēka, Priekules novada Kalētu pagasta bibliotēka un Aizkraukles novada ģimnāzijas bibliotēka.

Balvas uzvarētājiem tiks pasniegtas SIA „Tieto Latvia” birojā, 2015.gada 22. aprīlī. Konkursa organizatori personīgi sazināsies ar bibliotēku pārstāvjiem.

BIS ALISE ir ieviesta 990 Latvijas pašvaldību publiskajās, skolu, augstskolu un specializētajās bibliotēkās. Bibliotēku informācijas sistēmā ir  pieejami bibliotēku elektroniskie katalogi, un tā ļauj visus bibliotekāros procesus veikt automatizēti. BIS ALISE lietotājiem ir iespēja attālināti meklēt un pasūtīt grāmatas no bibliotēku krājumiem. BIS ALISE bibliotēkās nodrošina pilnīgu procesu kopumu loģiskā saistībā, sākot no bibliotēkas krājuma veidošanas ar automatizētu uzskaiti, reģistrāciju, inventarizēšanu un beidzot ar grāmatu automatizētu izsniegšanu lietotājiem.

Bibliotēku informācijas sistēmas ALISE izstrādātājs ir SIA „Tieto Latvia”, un daudzās bibliotēkās sistēma ieviesta projekta „Valsts vienotā bibliotēku informācijas sistēma” (VVBIS) ietvaros. VVBIS projektu īsteno Kultūras informācijas sistēmu centrs.

 
Informāciju sagatavoja:
Ilma Elsberga, Kultūras informācijas sistēmu centrs
[email protected], 67844902
 
Agita Kārkliņa, SIA “Tieto Latvia”
[email protected], 67510000
coloring.cool