LV RU EN

Ceturtdiena, 2022. gada 26. maijs
Varis, Eduards, Edvards
Ludza
Cloudy
13°C
 
A A A

Nominācijai “Labākais darba devējs reģionā” izvirzīti pieci Latgales uzņēmumi

Par labākajiem darba devējiem Zemgales reģionā izvirzīti: kūdras ieguves uzņēmums SIA “Laflora”, mežizstrādes uzņēmums SIA “Latsin”, augļu un dārzeņu pārstrādes uzņēmums SIA “Pure food”, ceļu un maģistrāļu būvniecības uzņēmums SIA “Šlokenbeka” un SIA “Tukuma piens”.

Konkurss “Labākais darba devējs reģionā” notiek otro gadu. Pirmo reizi LDDK to rīkoja sadarbībā ar Finanšu ministriju pērn Latvijas 90-gades ietvaros. Šogad LDDK konkursu rīkoja sadarbībā ar LPDDA, Valsts ieņēmumu dienestu (VID), Valsts darba inspekciju (VDI), nozaru un reģionālajām darba devēju organizācijām, izraugoties uzņēmīgākos un sociāli atbildīgākos darba devējus Latvijā, izceļot darba devēju nozīmi un ieguldījumu reģionu attīstībā un nodarbinātības veicināšanā.

Darba devēju vērtēšana notika trijās kārtās. Pirmajā kārtā sadarbībā ar VID tika atlasīti tie uzņēmumi, kuri ir lielākie iedzīvotāju ienākuma nodokļa un valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu maksātāji katrā VID reģionālajā iestādē 2008. gadā un kuriem nav nodokļu nomaksas kavējumi un parādi līdz 2009. gada 1. augustam. Tālāk šos uzņēmumus vērtēja arī Valsts darba inspekcija par darba tiesisko attiecību kvalitāti.

Otrajā kārtā LDDK direkcijas eksperti izvērtēja uzņēmumus, atbilstoši savai kompetencei, kā arī nozaru un reģionālo uzņēmēju veidoto biedrību un darba devēju organizāciju vērtējumam par uzņēmumu aktivitāti sociālā dialoga ietvaros un iesaistīšanos organizētajā pilsoniskajā sabiedrībā. Trešajā kārtā žūrijas locekļi, balstoties uz pirmās, otrās kārtas rezultātiem un viņu rīcībā esošo informāciju, pārstāvētās organizācijas kompetenci, veica uzņēmumu izvērtēšanu atbilstoši Apvienoto Nāciju Organizācijas Globālajā līgumā paustajiem principiem.

Pagājušajā gadā par Labāko darba devēju Zemgales reģionā tika atzīta a/s “Dobeles dzirnavnieks”, bet Latgales reģionā – a/s “Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīca”. Šogad par labāko darba devēju Kurzemes reģionā atzīsta SIA “Ventamonjaks serviss”, Rīgas reģionā – a/s “Latvijas Finieris”, Vidzemes reģionā – SIA “Valpro”.

Konferencē “Pilsoniska sabiedrība = sociāli atbildīgi un kompetenti indivīdi un institūcijas” tiks diskutēts par darba tiesisko attiecību un ekonomiskās attīstības mijiedarbību, par sociālā dialoga nozīmi pilsoniskas sabiedrības attīstībā, par pilsoniskas sabiedrības ietekmes iespējām uz ekonomisko situāciju reģionos.

Konferencē un abu reģionu labāko darba devēju sveikšanā aicināti piedalīties Latgales un Zemgales pašvaldību vadītāji, uzņēmēji, kā arī mediju pārstāvji. Pieteikuma veidlapa dalībai konferencē pieejama http://www.lpdda.lv/, pieteikums dalībai konferencē nosūtāms uz e-pasta adresi http://mail.lddk.lv/horde/imp/message.php?index=390 līdz 23. novembrim.

coloring.cool