LV EN

Piektdiena, 2023. gada 27. janvāris
Ildze, Ilze, Izolde
Failure notice from provider:
Location does not exist.
A A A

Nometnē “Reāls piedzīvojums” ir iespēja satikties vietējiem un emigrējošiem bērniem

Mūsdienās ir aktuāla problēma, ka daudzi aizbrauc no valsts, zūd saikne ar dzimteni, bērniem sāk aizmirsties latviešu valoda, draugi un ikdiena saistās tikai ar to valsti, kur ģimene ir izbraukusi darba meklējumos. Vasaras nometnē “Reāls piedzīvojums” Latvijā ir iespēja satikties – vietējiem bērniem ar emigrējošajiem bērniem, kur komunicējot var nostiprināt valodu prasmes, satikt latviešu vienaudžus, aktīvi un lietderīgi pavadīt brīvo laiku un iepazīt ārvalstu tradīcijas.
Šī gada 15. jūnijā kārtējo gadu, ar prieku, atgriežas no Norvēģijas bijusī nometņotāja un Ulbrokas vidusskolas jaunsardzes pulciņa jaunsardze Eva V., lai piedalītos piedzīvojumu nometnēs REĀLS PIEDZĪVOJUMS. Evas vecāki bija spiesti izbraukt uz Norvēģiju, jo Latvijā strādājot par medicīnas darbinieku, nebija iespējams uzturēt divu bērnu ģimeni. Evai vienmēr ir saistījušas aktīvas, sportiskas un atraktīvas āra dzīves nodarbes ar patriotisku ievirzi. Par priekšzīmīgu un aktīvu darbību Jaunsardzē ir apbalvota ar jaunsarga krūšu nozīmi un vairākiem citiem apbalvojumiem. Eva ir kā piemērs citiem, jo ir komunikabla, atvērta, draudzīga, centīga, un, laika gaitā pārliecinoši iemācījusies vadīt nelielu grupu nodarbības no 5-30 bērniem. Nometnē “Reāls piedzīvojums” Eva atgriežas, jo tā ir iespēja satikt savus draugus un vienaudžus, darboties, līdz šim interesējošās nodarbēs- iejusties izlūka, indiāņa un snaipera lomā, ar izdomu, asu prātu, sportisku garu un komandas sadarbību- atrisināt īpašo nometnes leģendu, kas vijās cauri visai nometnei.
Arī iesācējiem te nav grūti, jo nav nepieciešama iepriekšēja apmācība. Nometnē bērniem tiek rādīts piemērs- jau šajā vecumā viņi ir spējīgi daudz ko izdarīt, pastāvēt pašiem par sevi, ar dažādām problēmām tikt patstāvīgi galā. Tiek dota iespēja iegūt daudz jaunu draugu, izprast savstarpējo cieņu, uzlabot komunicēšanās prasmi, apgūt daudzas un dažādas jaunas zināšanas, prasmes, kas noder atpūtā pie dabas, pārgājienos un citās dzīves situācijās. Bērniem tā ir iespēja atpūsties no savas ikdienas dzīves un kļūt patstāvīgākiem.
Nometne tiek atklāta un noslēgta ar karoga pacelšanu, un nolaišanu, dziedot Valsts himnu. Diena bērniem sākas ar rīta rosmi. Nometnes programmā bērni apgūst šaušanas, izdzīvošanas pamatprincipus, nestandarta uguns ieguves veidus, ugunskura izveidi. Nometnē notiek komandu sacensības, jautrās stafetes, jaunieši piedalās šaušanas nodarbībās, taktiskā plānošanā, apslēptās mantas meklēšanā, tiek apgūti brašuma pamatprincipi, vakaros paredzēts “tusiņš” pie ugunskura ar, dziesmām un konkursiem, paintbola kauja ir kā “saldais ēdiens”, ūdens kaujas, cīņas uz baļķa, iešana pa virvēm, mezglu siešana, šķēpa mešana, šaušana ar loku, orientēšanās apvidū, šķēršļu joslas pārvarēšana, pašaizsardzības elementi, atjautības uzdevumi u.c. aktivitātes ko bērni uzzina tikai nometnes gaitā.
Evai netiek atņemta iespēja, vismaz vienreiz vasaras brīvlaikā, apmeklēt Latviju. Eva saka: “piedalīties reālākajās, interesantākajās, piedzīvojumu nometnēs- tas ir to vērts”. Tāpēc Eva vēlas turpināt, šo iesākto tradīciju arī turpmāk. Eva atzina, ka šāda veida nometnes varētu kļūt par katra aizbraukušā (protams, arī vietējā) latviešu skolēna tradīciju, lai neaizmirstu dzimto vietu, valodu un draugus. Nākošo gadu nometnē Eva iespējams ieradīsies ar norvēģu klasesbiedriem. Šogad 5 dienu nometne “Reāls piedzīvojums ” notiks 15.- 19.jūnijam; 29. jūnija-3 jūlijam; 6. jūlija-10.jūlijam; 20.jūlija -24.jūlijam; 10.augusta-14.augustam
Lai kļūtu tuvāki saviem Latvijas un ārvalstu klientiem, tika pilnveidota nometņu un dažādu pasākumu interneta vietne www.realspiedzivojums.lv . Tūrisma kompānijas ir ieinteresējušās par piedāvājumiem poļiem, krieviem, baltkrieviem. Vietējie un arī emigrējušie iebraucēji izvēlās nometnes, dzimšanas dienu pasākumus, laivu braucienus, komandas veidošanas un korporatīvos pasākumus, sporta spēles, klases un kursu pasākumus.
Lai pārliecinātos par “Reāls piedzīvojums” plašo piedāvājumu klāstu, īpašo pieeju, jauko apmācību un valdošo draudzīgo atmosfēru – gaidām Jūs pasākumos un nometnēs. Plašāka informācija: www.realspiedzivojums.lv