LV RU EN

Svētdiena, 2021. gada 28. novembris
Rita, Olita, Vita
Ludza
Mostly cloudy
-2°C
 
A A A

Noderīgi padomi par jaunajiem elektrības sadales tarifiem

AS “Sadales tīkls” sniedz noderīgus padomus iedzīvotājiem, lai sagatavotos jaunajiem elektrības sadales tarifiem, kas stāsies spēkā 1. augustā.

Pirmos elektrības rēķinus no elektrības tirgotājiem, atbilstoši Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas apstiprinātajiem tarifiem, iedzīvotāji saņems septembra sākumā. Līdz šim iedzīvotāji maksāja par katras patērētās elektrības kilovatstundas piegādi, bet līdzsvarotajā tarifā iedzīvotajiem līdzšinējā pakalpojuma cena par elektrības piegādi veidosies no 2 daļām: fiksētas ikmēneša maksas par pieslēguma nodrošināšanu un maksas par elektrības piegādi atbilstoši patērētajām kilovatstundām, kas līdzsvarotajā tarifā ir samazināta par līdz pat 22%.

Daļa iedzīvotāju maldīgi sapratuši, ka fiksētās ikmēneša maksas ieviešana automātiski nozīmēs elektrības gala rēķina pieaugumu par, piemēram, 1,50, ietverot PVN, mājsaimniecībām vienfāzes pieslēgumos. Jaunā tarifu struktūra ir veidota tā, lai samazinātā maksa par elektrības piegādi pie vidēja elektrības patēriņa faktiski kompensētu fiksēto ikmēneša maksu par pieslēgumu un negatīvi neietekmētu lietotāju. Minētais 1,50 eiro pieaugums ir sagaidāms tiem pieslēgumiem, kuros elektrība netiek patērēta. Šobrīd aptuveni 120 000 klientu objektu ir tā dēvētie “nulles” un ļoti zema patēriņa pieslēgumi, un puse no šiem objektiem ir dzīvokļi pilsētās.

Ieviešot līdzsvarotos elektrības sadales tarifus, tiks nodrošināts taisnīguma princips elektrības piegādes maksai visām mājsaimniecībām – sākot ar 1. augustu, tiem, kas tērē elektrību, vairs nebūs jāmaksā arī par tiem, kas elektrību netērē, bet kuriem tik un tā AS “Sadales tīkls” ir jānodrošina pieslēgums, nepārtraukta elektrības piegāde un skaitītāju apkalpošana. Iedzīvotājiem, kam nav “nulles” pieslēgums, pie vidēja elektrības patēriņa samazinātā maksa par elektrības piegādi faktiski kompensēs fiksēto ikmēneša maksu par pieslēgumu.

Lai klienti ātri un ērti varētu noskaidrot elektrības rēķina izmaiņas, AS “Sadales tīkls” iedzīvotāju ērtībām ir izstrādājusi informatīvu tarifu salīdzināšanas kalkulatoru. Kalkulatoram ir pievienota paskaidrojoša instrukcija, lai vienkārši nonāktu pie salīdzinošā rezultāta. Kalkulators ir izvietots mājaslapā www.sadalestikls.lv klientu apakšsadaļā pie informācijas par tarifiem.

Tāpat uzņēmuma mājaslapā pieejams slodzes aprēķina kalkulators, ar kura palīdzību jebkurš klients var novērtēt, kādi pieslēguma tehniskie parametri ir nepieciešami konkrētajam mājoklim. Līdz ar tarifu struktūras izmaiņām šis kalkulators kļūst aktuāls gandrīz ikvienai mājsaimniecībai, jo vienkāršā veidā un pietiekami ātri ļaus saprast, vai šodienas realitāte nav pavisam cita, salīdzinot ar agrākajiem aprēķiniem. AS “Sadales tīkls” aicina ikvienu klientu izmantot abus kalkulatorus un aprēķināt, vai gadījumā laikā līdz 1. augustam nav vērts sakārtot savu saimniecību un ierīkot pareizu elektroenerģijas pieslēgumu, samazinot vai, gluži pretēji, palielinot pieslēguma jaudu atbilstoši mājsaimniecības vajadzībām.

ST_Tarifu_infografika_LVVisa informācija par AS “Sadales tīkls” līdzsvarotajiem tarifiem ir pieejama uzņēmuma mājaslapā www.sadalestikls.lv

coloring.cool