LV RU EN

Sestdiena, 2021. gada 31. jūlijs
Ruta, Rūta, Sigita, Angelika
Ludza
Mostly sunny
26°C
 
A A A

No Ludzas līdz Ezerniekiem turpinās lāpu skrējiens “Apkārt Latvijai”

Lapu_skrejiens (5)No šā gada 15. līdz 21. augustam, godinot Nacionālo bruņoto spēku (NBS) 1992. gadā organizētās lāpu stafetes 21. gadadienu, notiek biedrības „Latvijas ģenerāļu klubs” iniciēts skrējiens „Apkārt Latvijai” gar Latvijas robežu. Pasākumā tika aicināts piedalīties jebkurš interesents – fiziska persona vai organizācija.

Skrējiena svinīgā atklāšana notika 15.augustā Rīgas Brāļu kapos, kad pēc lāpu svinīgās iedegšanas, skrējiena dalībnieki uzsāka skrējienu gar Latvijas robežu caur 50 Latvijas pašvaldībām. Viena skrējiena dalībnieku grupa no Rīgas Brāļu kapiem devās caur Babītes novadu, Jūrmalas pilsētu, Engures, Mērsraga, Rojas, Dundagas un Ventspils novadu, Ventspils pilsētu, Pāvilostas un Grobiņas novadu, Liepājas pilsētu, kā arī Rucavas, Priekules, Vaiņodes, Saldus, Auces, Dobeles, Tērvetes, Jelgavas, Rundāles, Bauskas, Vecumnieku, Neretas, Viesītes, Aknīstes novadu, lai Subatē, Ilūkstes novadā, satiktos ar lāpnešiem no otras grupas, kas no Rīgas Brāļu kapiem skrēja caur Carnikavas, Ādažu, Saulkrastu, Limbažu, Salacgrīvas, Alojas, Burtnieku, Mazsalacas, Rūjienas, Naukšēnu, Valkas, Apes, Alūksnes, Viļakas, Balvu, Baltinavas, Kārsavas, Ciblas, Ludzas, Dagdas, Krāslavas novadiem, Daugavpils pilsētu un Daugavpils novadu.Lapu_skrejiens (2)

Šodien, 19. augustā, lāpu skrējiens “Apkārt Latvijai” turpinās posmā Kārsava – Ludza – Ezernieki Posma garums ir 81 kilometrs. Skrējienā no Ludzas līdz Ezerniekiem piedalās Ludzas novada sportisti, Valsts policijas Ludzas iecirkņa darbinieki, Valsts robežsardzes Ludzas pārvaldes un Aviācijas pārvaldes pārstāvji, zemessargi un NBS karavīri. Šajā 54, 7 km garajā posmā, kas sadalīts divus līdz trīs kilometrus garos etapos, piedalījās vairāk nekā 100 skrējiena dalībnieku un viens robežsargu dienesta suns. Ludzas novada pašvaldību skrējienā pārstāvēja jaunie olimpieši Mārtiņš Greckis, Rolands Ļebedevs, Eduards Urbanovičs, Pēteris Borisenko, Rišards Karnickis, Romāns Borodkins un Normunds Seņkāns. Lapu_skrejiens (1)Viņi pārņēma stafeti no jaunsargiem un RVS kadetiem pie Ludzas pilsētas robežas un pilsētas centrā nodeva to tālāk VP Ludzas iecirkņa lāpnešiem.

Pasākums noslēgsies  Rīgā ar skrējienu no Torņakalna stacijas uz Esplanādi, kur pie pulkveža Oskara Kalpaka pieminekļa notiks svinīgs lāpu sagaidīšanas pasākums.

Svetlana Rimša,

sabiedrisko attiecību speciāliste

coloring.cool