LV EN

Pirmdiena, 2023. gada 30. janvāris
Tīna, Valentīna, Pārsla
Ludza
Mostly cloudy
0°C
 
A A A

No jaunā gada līgumus par atkritumu apsaimniekošanu slēgsim ar SIA Ludzas apsaimniekotājs

Viena no pašvaldību svarīgākajām funkcijām ir saviem iedzīvotājiem nodrošināt komunālos pakalpojumus, kas ietver arī sadzīves atkritumu apsaimniekošanu. Par Atkritumu apsaimniekošanas likumprojektu gan pagājušajā, gan šajā gadā tika runāts ļoti daudz. Nu likums ir pieņemts. Pašvaldībai ir pienākums savos saistošos noteikumos noteikt, kādā veidā konkrētajā teritorijā atkritumi tiks apsaimniekoti.

Ludzas novada dome lēmusi atkritumu apsaimniekošanu novadā uzticēt pašvaldības uzņēmumam SIA LA. Uzņēmums ir lielākais šī pakalpojuma sniedzējs novadā, tā ir pašvaldības kapitālsabiedrība, tāpēc Publisko iepirkumu likums pieļauj izņēmumu nerīkot iepirkumu konkursu. Pašreiz cenu par atkritumu apsaimniekošanu ir noteicis regulators, turpmāk to noteiks pašvaldība.

Visi citi operatori, kas nav noslēguši līgumu ar pašvaldību, nav tiesīgi nodarboties ar atkritumu apsaimniekošanu šajā teritorijā. Tāpēc lūdzam Ludzas novada iedzīvotājus slēgt līgumus ar pašvaldības izvēlēto atkritumu apsaimniekotāju – SIA LA. Par atkritumu apsaimniekošanas iespējām, konteineriem, izvešanas biežumu varēsiet vietoties, slēdzot līgumu pie uzņēmuma speciālista.