LV RU EN

Pirmdiena, 2021. gada 29. novembris
Ignats, Virgīnija
Ludza
Flurries
-1°C
 
A A A

No diega līdz mākslai

Riho TomraLudzas Novadpētniecības muzejs aicina visus 2015.gada 11. februārī plkst. 15.00 uz unikālās igauņa Riho Tomra adīto mežģīņu izstādes «No diega līdz mākslai» atklāšanu. Neticami!, bet vīrieši arī prot adīt! R.Tomra rokas tik viegli un ātri veido sarežģītos rakstus, ka ikvienai sievietei dziļi sirdī var ieritināties skaudības kamols. Riho Tomras (Riho Toomra) adīto mežģīņu izstāde ir atceļojusi uz Latviju labo darbu projekta growBALTIC ietvaros, pateicoties bijušā Latvijas vēstnieka Igaunijā Kārļa Eihenbauma sievai Inārai Eihenbaumai, kura no savas puses vēlas to veltīt savu vecāku, Viktorijas Zelčas (dzimušas Zirnes) Pušmucovas pagastā, un Viļa Zelča dzimuša Tilžas pagastā, gaišai piemiņai. Ināra Eihenbauma ar mākslinieku un viņa daiļradi iepazinās Tallinā, dziedot leģendārajā Igauņu biedrības korī (Estonia Seltsi Segakoor).

riho plakatsR.Tomra dzimis 1963.gada 13.novembrī Rakverē. Vēlāk ģimene pārcēlusies uz Tallinu, kur viņš beidzis 1.vidusskolu, tagadējo Gustava Ādolfa ģimnāziju. Pēc tam pāris gadus mācījies Tallinas Politehniskajā institūtā. Mācības pārtrauca divus gadus ilgais militārais dienests, pēc kura R.Tomra zaudēja interesi par šīm studijām un kļuva par tālbraucēju šoferi. Kopš 1996.gada viņš vada savu starpvalstu transporta uzņēmumu.

R.Tomru vienmēr interesējusi mūzika. Viņš ir dziedājis vairākos Igaunijas koros un kā Eiropas Kora akadēmijas biedrs uzstājies uz dažādām Eiropas skatuvēm, piemēram, Berlīnes Filharmonijā, Frankfurtes Vecajā operā, Lucernas koncertzālē, Luksemburgas filharmonijā, Brēmenē u.c. 2000.gadā viņš izveidoja savu aģentūru «Metal Travel Agency», kas interesentiem nodrošina transportu uz roka festivāliem un koncertiem Eiropā. Pēc viņa iniciatīvas Tallinā atvērti roka klubi «Tapper» un «Hades». R. Tomram patīk roks un smagais metāls. Neticami, bet šim vīrietim tik ļoti labi padodas smalka tamborēšana…

Adīt Riho Tomra iemācījās pusaudža gados no savas vecmāmiņas. Pašam par pārsteigumu, mēģinājumi adīt bijuši veiksmīgi. Kopš tā laika adīšana kļuvusi par viņa vaļasprieku. Adīšana ir ļoti darbietilpīga un laikietilpīga, tāpēc R.Tomra savu izstādi gatavojis vairākus gadus. Viņu iedvesmojuši ir vācu mežģīņu adītāja Herberta Riharda Nīblinga mežģīņu raksti, kas redzēti vien drukātā veidā. Latvijā ar lieliem panākumiem un ar Igaunijas vēstniecības Latvijā atbalstu R.Tomra darbi bija skatāmi Mencendorfa namā un Marko Rotko muzejā Daugavpilī. Tagad šīs unikālā iespēja ir arī mums! Aicinu visus interesentus uz izstādes atklāšanu. Izstāde būs skatāma tikai līdz 4.martam!

Milāna Bule,

Ludzas Novadpētniecības muzeja direktore

coloring.cool