LV RU EN

Ceturtdiena, 2022. gada 26. maijs
Varis, Eduards, Edvards
Ludza
Mostly cloudy
9°C
 
A A A

No 2. līdz 10. augustam Ludzā notiks Starptautiskā fotogrāfijas vasaras skola 2008

Šogad organizātori ir saņēmuši vairāk kā simts pieteikumus no 13 valstīm. Vadoties pēc stingriem izvērtēšanas kritērijiem (motivācijas un iesūtītā portfolio) skolā uzņēma 52 studentus. Dalībnieki pārstāv sekojošas valstis – Latviju, Igauniju, Krieviju, Itāliju, Nīderlandi, Šveici, Baltkrieviju, Ungāriju. Šogad SFVS atbalstīja 2 Annas Fotofabrique konkursu/izstādi Stāstu konstruktors, piešķirot iespēju piedalīties vienā no SFVS 2008 darbnīcām rīdziniecei Santai Spilbergai, kura fotogrāfiju ir apguvusi A.Granta vadītajā studijā, kā arī papildinājusi zināšanas Japānā. SFVS 2008 atbalstīja arī projektu Delfi Foto organizēto fotofestivālu Pavasaris Latvijā, kā rezultātā iespēju piedalīties vasaras skolā ieguva Marta Valujeva, Daugavpilī dzīvojošā jaunā māksliniece, kas spilgti sevi jau pieteikusi gan izstādēs, gan publikācijās. Turklāt sadarbībā ar Gētes institūtu Rīgā un ar Barbaras Klemmas personīgo atbalstu tika izsludināts atsevišķs konkurss uz SFVS stipendiju jaunajiem Baltkrievijas fotogrāfiem, kurā uzvarēja fotogrāfe no Minskas Veranika Matsepuro.

SFVS 2008 veido pamatprogramma ar 5 darbnīcām, kuras vadīs pieredzējošie fotogrāfijas pasniedzēji:

  • 1. Stefan Rohner (Spānija) Ielu fotogrāfija: IELU DZĪVE
  • 2. Andrejs Grants (Latvija) KREATĪVA PĀRBĪDE DOKUMENTĀLAJĀ FOTOGRĀFIJĀ
  • 3. Arion Kudasz (Ungārija) SVEŠINIEKS AINAVĀ
  • 4. Tomas Agat Blonski (Slovākija) Brīvais temats: PIRMS IZSTĀDES
  • 5. Christopher Muller (Vācija) GLOBĀLĀ KLUSĀ DABA

SFVS ir interaktīvs notikums, kas sniegs dalībniekiem iespēju apgūt fotogrāfiju nevien strādājot izvēlētajā darbnīcā, bet arī iegūt plašāku skatījumu, piedaloties vakara programmas aktivitātēs, kur ar prezentācijām piedalīsies gan SFVS lektori, gan īpašie viesi – fotogrāfijas jomas profesionāļi. Šī gada īpašie SFVS viesi būs viena no Vācijas ievērojamākajām dokumentālās fotogrāfijas pārstāvēm Barbara Klemm un gan Latvijā un ārzemēs atzītais latviešu fotogrāfs Alnis Stakle.

SFVS vakara programma ir atvērta interesentiem un plašākai sabiedrībai. Vakara pasākumu programmas detalizētāks izklāsts ir pieejams pievienotajā dokumentā. SFVS darbnīcu un pasākumu oficiālā valoda – angļu.

coloring.cool