LV RU EN

Pirmdiena, 2021. gada 02. augusts
Stefans, Normunds
Ludza
Partly cloudy
16°C
 
A A A

No 18.jūnija varēs arī klātienē NVA filiālēs pieteikties dalībai Mūžizglītības pasākumos nodarbinātām personām

nva_logoNo 2013.gada 18.jūnija (otrdienas) Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) filiālēs varēs arī klātienē iesniegt pieteikumus dalībai Eiropas Sociālā fonda (ESF) projektā „Mūžizglītības pasākumi nodarbinātām personām”, kura ietvaros nodarbinātām un pašnodarbinātām personām tiek piedāvāta iespēja papildināt un pilnveidot darbam nepieciešamās prasmes un zināšanas profesionālās pilnveides un neformālās izglītības programmās.

Pirms nedēļas bija uzsākta elektroniskā pieteikšanās, ar NVA mājaslapas starpniecību dalībai NVA mūžizglītības pasākumos pamatsastāvā ir reģistrējušies jau  gandrīz 3 tūkstoši pretendentu. Pieejamo apmācību kuponu skaits, gan elektroniskai, gan klātienes reģistrēšanai ir sadalīts atsevišķi. Klātienes reģistrācijai NVA filiālēs visā Latvijā kopumā ir nodrošinātas 2 726 vietas pamatsastāvā. Arī iesniedzot pieteikumus klātienē, kandidāti vispirms tiks reģistrēti pamatsastāvā, bet, kad pamatsastāva plānotais mūžizglītības dalībnieku skaits būs sasniegts, pretendenti varēs turpināt reģistrēties elektroniski kā rezervisti.

Atgādinām, ka reģistrēties un valsts atbalstu Mūžizglītības projektā varēs saņemt tikai tie strādājošie, kuri  visvairāk ir pakļauti bezdarba riskam un kam ir visgrūtāk pielāgoties darba tirgus prasībām: nodarbinātās vai pašnodarbinātās personas, kas vecākas par 45 gadiem, kā arī personas vecumā no 25 līdz 44 gadiem (ieskaitot), ja tām ir noteikta invaliditāte vai apgādībā ir divi un vairāki bērni vecumā līdz 18 gadiem, vai persona ir atzīta par trūcīgu.

Mūžizglītības pasākumos nevarēs iesaistīties tie strādājošie, kuri ir valsts civildienesta ierēdņa statusā. Mūžizglītības apmācību kuponu nevarēs saņemt arī tās nodarbinātās personas, kas iepriekš jau bija ieguvušas izglītību NVA profesionālās apmācības, pārkvalifikācijas, kvalifikācijas paaugstināšanas vai neformālās izglītības programmās vai šādu izglītību ir ieguvušas vismaz pirms gada, tāpat pasākumā iesaistīties nevarēs tie, kas pēdējo divu gadu laikā jau bija piedalījušies ESF projektā „Mūžizglītības pasākumi nodarbinātām personām” vai „Profesionālā apmācība bezdarba riskam pakļautām personām”.

Piesakoties mūžizglītības pasākumiem klātienē, NVA filiālē jāiesniedz aizpildīts pieteikums, kurš atrodams NVA mājaslapas sadaļā  “Mūžizglītības pasākumi nodarbinātām personām” (http://www.nva.gov.lv/docs/17_51b87c14088992.11268529.doc), kā arī jāiesniedz dokumentu kopijas, kas apliecina personas atbilstību vienam no minētajiem iesaistes kritērijiem: persona atzīta par trūcīgu, ir noteikta invaliditāte, ir divi vai vairāk bērnu vecumā līdz 18 gadiem. Atbilstību iesaistes kritērijiem apstiprinošo dokumentu oriģināliem jābūt līdz, jo tie būs jāuzrāda.  Gadījumā, ja NVA filiālē būs liels klientu pieplūdums, pretendentam tiks izsniegts klātienes reģistrācijas rindas talons, kurā būs norādīts apmeklējuma datums un laiks.

Saņemot apmācību kuponu, Mūžizglītības pasākuma dalībniekam būs jādodas uz izvēlēto mācību iestādi, lai tā aizpildītu apmācību kuponu. Aizpildīta apmācību kupona oriģināla viens eksemplārs tā derīguma termiņa laikā ir jāiesniedz NVA filiālē. NVA noslēgs līgumu ar izglītības iestādi un Mūžizglītības pasākuma dalībnieku, kuram būs jāuzsāk izglītības iestādes organizētās apmācības.

Maksimālā mūžizglītības apmācību atbalsta  summa vienai personai ir 250 Ls. Apmācību kupona vērtību 100 % apmērā NVA apmaksās personām ar invaliditāti, divu vai vairāku bērnu līdz 18 gadiem vecākiem un trūcīgām personām, kā arī tiem, kam līdz valsts vecuma pensijas piešķiršanai ir atlikuši ne vairāk kā pieci gadi, atbalsta apmērs pārējiem pasākuma dalībniekiem ir 70% no maksimālās apmācību kupona vērtības. Maksimālais apmācību laiks Mūžizglītības pasākumu ietvaros – 6 mēneši.

ESF projekts „Mūžizglītības pasākumi nodarbinātām personām” tiek īstenots kopš 2010. gada jūlija, lai mazinātu bezdarba risku nodarbinātām personām, nodrošinot viņiem iespēju papildināt un pilnveidot darbam nepieciešamās zināšanas un prasmes, apgūstot ar darbu saistītas profesionālās pilnveides un neformālās izglītības programmas. Kopš projekta sākuma mūžizglītībā tika iesaistītas  18 538 nodarbinātās personas, savukārt šogad NVA plāno mūžizglītības pasākumos iesaistīt aptuveni 6 tūkstošus strādājošo.

Detalizētāka informācija atrodama NVA mājaslapā: (http://www.nva.gov.lv/index.php?cid=433&mid=435&txt=2913&from=0). NVA mājaslapā atrodams arī  Apmācību monitorings, kurā var iepazīties ar izglītības iestāžu piedāvāto apmācību programmu novērtējumu.

Sagatavoja:

Iveta Kancēna

Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

Tālr. 67021808; 67021744

[email protected]

coloring.cool