LV RU EN

Sestdiena, 2022. gada 28. maijs
Vilhelms, Vilis
Ludza
Mostly cloudy
8°C
 
A A A

No 1.oktobra izmaiņas ātrās palīdzības tālruņu numuros bijušajos Ludzas un Krāslavas rajonos

Citas izmaiņas neatliekamās palīdzības sniegšanā šo novadu iedzīvotājiem nav paredzētas – pēc izsaukuma saņemšanas pie iedzīvotājiem dosies visas tās pašas brigādes, kas to darīja līdz šim – tie paši daudziem jau labi zināmie mediķi, kas pārzina teritoriju.

No 1.oktobra vienotajā valsts Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā iekļaujas minēto teritoriju apkalpojošās brigādes un iedzīvotāju zvani no šīm teritorijām turpmāk pienāks reģionālajos centros – Latgales reģiona teritorijās tie ienāks Daugavpilī.

Līdz ar valsts NMP dienesta darbības attīstību Latgales un Kurzemes reģionos, arī minētajās teritorijās tiks pakāpeniski ieviesti vairāki jauni principi ātrās palīdzības darbā. Viena no būtiskākajām izmaiņām – brigādes vairs nebūs ierobežotas tikai sava iepriekšējā rajona teritorijā. Tas nozīmē, ka pie pacienta ieradīsies tuvākā brīvā brigāde. Līdz šim šī problēma īpaši aktuāla bija rajonu pierobežu iedzīvotājiem.

Tāpat būtiski mainās pieeja iedzīvotāju izsaukumu pieņemšanā, jo valsts dienestā tiek izskausts termins “nepamatots” izsaukums. Ja rodas kāda pēkšņa, akūta veselības problēma, tad ir jāzvana ātrajai palīdzībai: neatliekamā medicīniskā palīdzība pēkšņās, akūtās situācijās ir bez maksas. Ja dispečers vai dežūrārsts nevar pa telefonu novērtēt situāciju, brigāde brauc pie pacienta. Pat tad, ja izrādās, ka kādā konkrētajā gadījumā tomēr nebija nepieciešama ātrā palīdzība, maksa netiek ņemta. Un tā ir liela atšķirība starp iepriekšējo kārtību, kad ātro palīdzību nodrošināja, galvenokārt, pašvaldību komercsabiedrības noteiktu rajonu teritorijās.

Papildus informācija: Kad saukt ātro palīdzību?

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta brigādes sniedz palīdzību gadījumos, kad ir pēkšņa veselības stāvokļa pasliktināšanās:

  • Pēkšņa saslimšana, trauma, nelaimes gadījums.
  • Pēkšņi sirdsdarbības traucējumi, sāpes sirds apvidū, auksti sviedri, samaņas zudums.
  • Pēkšņs elpas trūkums, smakšanas lēkmes vai aizdusa.
  • Pēkšņas sāpes rokās vai kājās, roku vai kāju aukstums, bālums.
  • Pēkšņas sāpes vēderā, saindēšanās, vemšana, intensīva caureja.
  • Pēkšņi apziņas traucējumi, krampji, ģībonis, galvas vai muguras sāpes, jušanas vai kustību traucējumi.
  • Pēkšņi psihiskās darbības traucējumi, kuriem raksturīga agresīva rīcība vai pašnāvības mēģinājums.
  • Pēkšņas sāpes jostas un krustu apvidū vai urinācijas traucējumi.
  • Dzīvībai bīstama jebkuras izcelsmes asiņošana un alerģiskas reakcijas.
  • Dzemdētājas nogādāšanai uz dzemdību nodaļu.

Detalizētāku informāciju par gadījumiem, kad saukt ātro palīdzību, var iegūt valsts Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mājas lapā http://www.nmpd.gov.lv/

coloring.cool