LV EN

Piektdiena, 2023. gada 27. janvāris
Ildze, Ilze, Izolde
Ludza
Partly cloudy
-4°C
 
A A A

No 1. marta sākas tautas skaitīšana 2011

2011. gada tautas skaitīšana būs pirmā tautas skaitīšana pēc Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā (ES) un darbaspēka brīvas kustības ES ierobežojumu atcelšanas. 2011. gada tautas skaitīšana Latvijā notiks no 2011. gada 1. marta līdz 31. maijam.

Tautas skaitīšanas mērķis ir iegūt detalizētu priekšstatu par iedzīvotāju skaitu, sastāvu, nodarbošanos, migrāciju, kā arī par iedzīvotāju mājokļiem. Tautas skaitīšanā iegūtie dati ir nozīmīgs informācijas avots tautsaimniecības stratēģiskajai plānošanai, ekonomiskās, sociālās un vides politikas veidošanai, reģionālajai un infrastruktūras plānošanai, zinātnisko pētījumu veikšanai, kā arī sabiedrības informēšanai par demogrāfisko situāciju valstī, dzīves līmeņa, mājokļu, izglītības un citiem jautājumiem.

Centrālā Statistikas pārvalde ir sagatavojusi tautas skaitīšanas mājokļa un personas anketas. Mājokļa anketā ietverti jautājumi par mājsaimniecības locekļu skaitu, kā arī tādi mājokli raksturojošie rādītāji kā ēkas tips, piederība, mājokļa platība, ūdens apgādes sistēma, apkures veids, labiekārtotība u.c. Personas anketā tiks apkopota informācija par iedzīvotāju ekonomisko aktivitāti, izglītību, ģimenes stāvokli, tautību, valodu, kuru pārsvarā lieto mājās, kā arī par migrāciju. Papildu iedzīvotāji tiks lūgti sniegt informāciju par emigrējušām personām, kas palīdzēs precizēt Latvijas pastāvīgo iedzīvotāju skaitu.

Līdz šim tautas skaitīšanās tika izmantotas papīra anketas, bet 2011. gada tautas skaitīšanā tiks izmantotas jaunās tehnoloģijas iedzīvotājiem tiks nodrošināta iespēja anketu aizpildīt internetā, savukārt tos, kas šo iespēju nebūs izmantojuši, tautas skaitītāji apmeklēs dzīvesvietās un veiks iedzīvotāju aptauju, ievadot datus portatīvajos datoros. Iespēja tautas skaitīšanas anketas aizpildīt internetā tiks nodrošināta no 2011. gada 1. marta līdz 10. martam mājaslapā www.tautasskaitisana.lv.

Lai piekļūtu tautas skaitīšanas anketai, būs jāievada savs personas kods un pases numurs, savs e-paraksts, vai arī internetbankas identifikatori. Abi veidi ir labi, un katrs var brīvi izvēlēties sev ērtāko. Ar 2011. gada 17. martu savu darbu uzsāks tautas skaitītāji, kas tos iedzīvotājus, kuri nebūs snieguši ziņas par sevi internetā, apmeklēs dzīvesvietā. Katram tautas skaitītājam ir apliecība ar fotogrāfiju. Palūdziet to uzrādīt! Ja rodas šaubas, zvaniet pa bezmaksas tālruni 80000777.