LV RU EN

Sestdiena, 2021. gada 04. decembris
Baiba, Barba, Barbara
Ludza
Sunny
-8°C
 
A A A

Nirzas ezerā tiek papildināti zivju resursi

Zivis_Nirza4Lai pavairotu zivju resursus, šā gada 22. novembrī Nirzas ezerā tika ielaisti zivju mazuļi. Plānoto 350 kg vietā tika ielaisti 700 kg līdaku.

Līdaku izaudzēšanu dīķos un ielaišanu Nirzas ezerā veica AS „Nagļi”. Plānotie izdevumi netika palielināti. Tas ir, par dzīvu līdaku iegādi tika paredzēti 735 LVL, jeb 2.10 LVL/kg. Bet, ņemot vērā, ka AS „Nagļi” palika dzīvu līdaku atlikums, bet nebija iespējas tās realizēt, tad divkārtīgi tika palielināts zivju apjoms par to pašu summu. Ezerā ielaisto līdaku vidējais svars ir 0,35 kg.

Zivis_Nirza3Līdaku ielaišanas procesā Nirzas ezerā piedalījās zivju audzētavas „Nagļi” pilnvarotā persona Andrejs Volks, Latvijas Republikas Pārtikas un veterinārā dienesta Ziemeļlatgales pārvaldes valsts veterinārais inspektors Igors Jermakovs, Valsts vides dienesta Rēzeknes RVP kontroles daļas Resursu kontroles sektora vecākais inspektors Anatolijs Petrovs un Ludzas novada pašvaldības vides inženieris Aivars Strazds.

Ludzas novada pašvaldība aicina makšķerniekus ievērot Ministru kabineta noteikumus Nr.1498 „Makšķerēšanas noteikumi” un nepaturēt mazizmēra zivis.

Zivis_Nirza Zivis_Nirza2 Zivis_Nirza5 Zivis_Nirza6

coloring.cool