LV RU EN

Svētdiena, 2021. gada 05. decembris
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Ludza
Mostly cloudy
-5°C
 
A A A

Nirzā ir Stāstnieku ķēniņš

Maksims Stāstnieku konkursā

Bērnu un jauniešu folkloras festivāla “Pulkā eimu, pulkā teku” ietvaros visa gada garumā notiek dažāda veida aktivitātes. 26. novembrī Rīgas Latviešu biedrībā uz XX Stāstnieku konkursa “Teci, teci, valodiņa” finālu pulcējās 125 jaunie stāstnieki no visiem Latvijas novadiem.

Viens no trim Stāstnieku ķēniņa pretendentiem šogad bija Nirzas pamatskolas 6. klases skolēns, folkloras kopas “Spryguļi” dalībnieks Maksims Pavlovs, kurš godam izcīnīja Latvijas Stāstnieku ķēniņa titulu.

Stāstnieku ķēniņi un skolotāji. Maksims 1. rindā vidū

Kā kļūt par Stāstnieku ķēniņu? Lai bērni varētu piedalīties stāstnieku ķēniņa sacīkstēs, pirms tam trīs gadus pēc kārtas skolēnam ir jāiegūst Dižā stāstnieka novērtējums. Šāds sasniegums Maksimam pavēra ceļu uz ķēniņa sacīkstēm un deva iespēju kļūt par Stāstnieku ķēniņu. Rezultāts ir ļoti iepriecinošs! Ir gandarīts pats Maksims, viņa vecāki, skolotāji, radi un draugi. Priecājamies, ka mūsu vidū aug talantīgi bērni!

Maksims ar mammu pēc konkursa

Maksims ar mammu pēc konkursa

Stāstnieku ķēniņa sacīkšu pretendentiem bija 5 uzdevumi: jāizstāsta pasaka; atgadījums no dzīves, kas ir saistīts ar kādu priekšmetu; spoku stāsts; vairākas anekdotes un uz vietas sacīkšu dalībniekiem jāiestudē pasakas izrāde. Maksims aizrautīgi izstāstīja Ludzas igauņu pasaku “Vecā tēva padomi”, prasmīgi iejutās velna lomā, visus sasmīdinot ar izteiksmīgu latgaliešu valodu.

Atgadījums no dzīves ir viens no radošākajiem un varbūt grūtākajiem uzdevumiem šajā konkursā. Liels paldies Maksima mammai Lilitai un tētim Vadimam Čirkoviem par interesantiem un uzmanīgi fiksētiem atgadījumiem no zēna dzīves! Tie vienmēr iepriecina klausītājus un bagātina vietējo folkloru. Paldies Maksima vecākiem par aktīvu darbību un ieinteresētību bērna spēju attīstībā!

Stāstnieku konkursa rīkotājus un dalībniekus Rīgas Latviešu biedrības vārdā sveica Dailes teātra aktrise Vera Gribača-Valtere. Viņas atzinīgie vārdi lai ir kā ceļazīme nākotnei: “Mēs esam laimīgi, ka Latvijā ir tādi bērni!”

Pateicos visiem folkloras kopas darbības atbalstītājiem! Lai mums visiem ir prieks strādāt bērnu talantu izkopšanā, tautas nemateriālās kultūras mantojuma saglabāšanā un tālāknodošanā!

 

Folkloras kopas „Spryguļi” vadītāja, skolotāja Anita Klovāne

coloring.cool