LV RU EN

Pirmdiena, 2022. gada 23. maijs
Leontīne, Ligija, Lonija, Leokādija
Ludza
Sunny
16°C
 
A A A

Ņem un lasi: grāmatas palielinātā drukā vai audiogrāmatas!

Viens no  Latvijas Neredzīgo bibliotēkas (LNerB) Rēzeknes filiālbibliotēkas galvenajiem darba virzieniem ir rūpēties par pielāgotās informācijas pieejamību ikvienam bibliotēkas apkalpojamajā teritorijā dzīvojošam iedzīvotājam, kam šī informācija (audio formātā, palielinātā drukā un Braila rakstā) nepieciešama. Bibliotēkas apkalpojamajā teritorijā ietilpst arī Ludzas novads. Atbilstoši Autortiesību likumam pielāgoto literatūru var saņemt:

  • neredzīga persona;
  • persona ar redzes traucējumiem, kuru dēļ nespēj lasīt rakstu darbus parastajā drukā (piemēram, vājredzīgi cilvēki, seniori);
  • persona ar citādām lasīšanas grūtībām, kuru dēļ nespēj lasīt rakstu darbus līdzvērtīgi personām bez šādiem traucējumiem (piemēram, cilvēki ar disleksiju, u.c.);
  • persona, kura fizisku traucējumu dēļ nespēj noturēt grāmatu, rīkoties ar to, fokusēt skatienu vai kustināt acis tādā mērā, kāds tas parasti būtu nepieciešams lasīšanai (piemēram, personas ar kustību traucējumiem, pēc insulta pacienti, cilvēki pēc operācijām u.c.)

LNerB Rēzeknes filiālbibliotēkas krājumā ir plašs klāsts ar pielāgoto literatūru audio formātā latviešu un krievu valodā –  latviešu oriģinālliteratūra, ārzemju  romāni, dažāda nozaru literatūra ( ceļojumi, grāmatas par dzīvniekiem,  mūzikas un teātra personībām,  vēsturi, psiholoģiju u.c.), grāmatas bērniem un jauniešiem. Pielāgotā periodika  – ikmēneša audiožurnāls “Doma” ar skanēšanas ilgumu līdz 9 st., kas veidots, ieskaņojot rakstus no dažādiem preses izdevumiem, latviešu valodā un audiožurnāls “Калейдоскоп” (2018.-2021.g.) krievu valodā. Lai varētu klausīties audio literatūru ir nepieciešama ierīce, kas  atskaņo MP3 formātu (magnetola vai dators ), vai ierīce USB flešatmiņas atskaņošanai. Bibliotēkā reģistrētiem lasītājiem ir iespēja arī lejupielādēt audiogrāmatas LNerB sistēmā “BALSS”.

Palielinātajā drukā bibliotēkā ir pieejamas dažādu tēmu grāmatas latviešu valodā un Eduarda Asadova dzeja krievu valodā.

Katrs interesents var iepazīties ar pieejamo pielāgoto literatūru Latvijas Neredzīgo bibliotēkas elektroniskajā katalogā ( https://neredzigobiblioteka.lv/e-katalogs/ ).

Lai kļūtu par pielāgotās literatūras lasītāju, aicinām griezties Latvijas Neredzīgo bibliotēkas Rēzeknes filiālbibliotēkā, zvanot pa tālr.64605281. Kā arī, var pieteikt un saņemt pielāgoto literatūru sev tuvākajā  Ludzas novada bibliotēkā. Ludzas novada bibliotēkas telefona numurs ir 65781194.

Ināra Zeltiņa,

Latvijas Neredzīgo bibliotēkas Rēzeknes filiālbibliotēkas vadītāja

 

 

 

coloring.cool