LV RU EN

Piektdiena, 2021. gada 23. jūlijs
Magda, Magone, Mērija
Ludza
Mostly clear
15°C
 
A A A

Nelielu biznesa ideju realizēšanai Ludzas novadā pieejams finansējums

Pirms sešiem gadiem – 2011. gada 26. maijā Ludzas novada pašvaldība izveidoja Nodibinājumu “Ludzas novada mikrouzņēmēju atbalstam” un tajā pašā gadā to iereģistrēja LR Biedrību un nodibinājumu reģistrā. Nodibinājums radīts ar mērķi sekmēt saimniecisko darbību un rūpēties par bezdarba samazināšanu, atbalstot Ludzas novadā reģistrētos un darbojošos mikrouzņēmumus un pašnodarbinātās fiziskās personas.

Nodibinājums jeb fonds var piešķirt finansējumu biznesa idejām, vienam projektam ne vairāk kā 711 eiro. Noteikti trīs kritēriji, kas ir saistoši pretendentam: noslēgtā kalendārā gada apgrozījums nepārsniedz 99 tūkst. eiro, uzņēmumā ir līdz 10 strādājošie, uzņēmums reģistrēts un darbojas Ludzas novadā un 5 gadu laikā tas nedrīkst mainīt juridisko adresi.

Finansējums netiek piešķirts biznesa idejām, kas saistītas ar starpnieciskiem darījumiem, nekustamā īpašuma tirdzniecību, azartspēļu jomu. Uz to nevar pretendēt uzņēmumi un personas, kam ir tādas problēmas kā pasludināta maksātnespēja, nodokļu u.c. obligāto maksājumu parādi, piemēroti Krimināllikumā noteiktie piespiedu ietekmēšanas līdzekļi u.tml..

Biznesa idejas pieteikumam izstrādāta īpaša veidlapa, pieejama sadaļā “Uzņēmējdarbība”, apakšsadaļā “Nodibinājums “Ludzas novada mikrouzņēmēju atbalstam””. Turpat ir publicēts arī Nodibinājuma nolikums.

Pēc biznesa idejas saņemšanas pieteikumu vērtē Nodibinājuma komisija, kam divu nedēļu laikā jāpieņem lēmums virzīt Nodibinājuma valdei jautājumu par finansējuma piešķiršanu vai atteikumu to piešķirt.

Pretendents var saņemt Nodibinājuma finansējumu, ja biznesa ideja realizēta vismaz par 50%.

Kā informē Ludzas novada pašvaldības domes priekšsēdētājas vietnieks attīstības jautājumos Aivars Meikšāns, aizvadīto gadu laikā Nodibinājuma finansējumu ir saņēmuši 2 uzņēmumi un pašnodarbinātas personas.

Pašvaldība aicina interesentus pieteikt savas biznesa idejas, lai saņemtu finansējumu no Nodibinājuma “Ludzas novada mikrouzņēmēju atbalstam”.

Ērika Bondarenko,

Ludzas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

coloring.cool