LV EN

Otrdiena, 2023. gada 31. janvāris
Tekla, Violeta
Ludza
Mostly cloudy
0°C
 
A A A

Nederīgas pases dēļ 25 000 pilsoņu būs liegta piedalīšanās referendumā

Nederīgas pases dēļ gandrīz 25 000 Latvijas pilsoņu nākamnedēļ būs liegta piedalīšanās referendumā par Saeimas atlaišanu, rāda Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) apkopotā statistika no Iedzīvotāju reģistra.
Iedzīvotāju reģistrā ir ziņas par gandrīz 25 tūkstošiem pilngadīgu Latvijas pilsoņu, kuri vēl nekad nav noformējuši sev pasi vai arī to līdzšinējās pases derīguma termiņš ir beidzies, tādēļ to referendumā savas identitātes apliecināšanai nevarēs izmantot.
PMLP aicina iedzīvotājus pārliecināties par pases derīguma termiņu un nepieciešamības gadījumā pieteikties jaunai pasei. To iespējams izdarīt jebkurā PMLP teritoriālajā nodaļā visā Latvijā neatkarīgi no deklarētās dzīvesvietas. Jauno pasi varēs saņemt standarttermiņā 20 dienu laikā vai steidzamības kārtā divu vai piecu darbadienu laikā.
Saskaņā ar Personu apliecinošu dokumentu likumu pase ir obligāts dokuments ikvienai personai, kas vecāka par 15 gadiem. Dzīvošana bez derīga personu apliecinoša dokumenta ir administratīvs pārkāpums, par ko paredzēts sods līdz 25 latiem.