LV RU EN

Piektdiena, 2021. gada 23. jūlijs
Magda, Magone, Mērija
Ludza
Mostly sunny
23°C
 
A A A

Nebūsim vienaldzīgi pret senkapu izpostīšanu!

Jau iepriekš ziņojām, ka šā gada janvārī Latgalē tika izpostīti senkapi – vairāk nekā 400 apbedījumi. Ir uzsākti kriminālprocesi, jo par valsts aizsargājamu kultūras pieminekļu iznīcināšanu un bojāšanu likumdošanā ir paredzēta kriminālatbildība un kultūrvēsturiskai videi nodarītā kaitējuma atlīdzināšana. Ludzas novada pašvaldība veica novada senkapu un arheoloģisko kultūras pieminekļu stāvokļa pārbaudi. Diemžēl ir konstatēti postījumi vairākās arheoloģiskajās senvietās: Rogaižu senkapos Pildas pagastā un divās apbedījumu vietās Isnaudas pagastā. Aicinām iedzīvotājus būt atbildīgiem par gadsimtos uzkrātajām kultūras vērtībām! Ja savā īpašumā redzat personas, kas darbojas ar metāla detektoriem un rakšanas ierīcēm, savas drošības dēļ netuvojieties racējiem, bet nekavējoties ziņojiet Valsts policijai (112). Arī tad, ja kultūras piemineklī konstatējat postījumus (izraktas bedres), uzreiz ziņojiet VKPAI Latgales reģionālajai nodaļai (tel. 64625159, 26392723) un policijai.
coloring.cool