LV RU EN

Piektdiena, 2021. gada 22. oktobris
Irīda, Īrisa
Ludza
Mostly clear
6°C
 
A A A

„NE ASAKAS!” uz Lielā Kivdolovas ezera

17.februārī uz Lielā Kivdolovas ezera norisinājās tradicionālās zemledus makšķerēšanas sacensības „NE ASAKAS!”. Uz sacensībām bija ieradušies 24 makšķernieki no tuvākiem un tālākiem novadiem. Bija pārstāvēti Pureņu, Ņukšu, Isnaudas, Nirzas un Mērdzenes pagasti, kā arī Gulbenes novads un Ludzas pilsēta.

No plkst. 9.00 – 10.00 notika reģistrēšanās sacensībām, kā arī tika izsniegtas speciāli sagatavotas pasākuma programmas.

Plkst. 10.00 tika dots signāls sacensībām un makšķernieki varēja doties copē uz Lielā Kivdolovas ezera.

Plkst. 13.00 makšķernieki pulcējās Pureņu pagasta tautas nama zālē uz zivju svēršanu, mērīšanu un skaitīšanu. Te nu katrs varēja padižoties ar savu lomu! Lai gan laikapstākļi bija labi, zivis tomēr padoties negribēja un makšķernieku ēsmai galvenokārt aizpeldēja garām. Visi noķertie lomi pārsvarā nepārsniedza 1 kg, izņemot uzvarētājus.

Tomēr sīvā konkurencē 1. vietu izcīnīja Ainārs Pentjušs ar lomu 1,620 g, aiz sevis atstājot Pāvelu Gudkovu ar 1,300 g smagām zivīm un Aivaru Pudulu ar lomu 1,130 g. Vislielākā zivs – 30 cm plaudis bija pieķēries Pāvela Gudkova makšķerāķim, savukārt vismazāko zivi – 6.9 cm asari bija nocopējis Vitālijs Šapočkins. Visvairāk zivju bija nozvejojis Ainārs Pentjušs. Vispieredzējušākais sacensību dalībnieks izrādījās Vilis Butlers, savukārt visjaunākais – Uldis Muravskis. „Visvisjaunākā makšķernieka” tituls, jau otro gadu pēc kārtas, tiek piešķirts sešgadīgajam Markusam Mekšam. „Visdaiļākā makšķernieka” tituls viennozīmīgi tika piešķirts Olitai Griševai. Visvēlākais makšķernieks izrādījās Pāvels Gudkovs, jo piereģistrējās sacensībām pēdējais.

Saņēmuši balvas un savu tiesu aplausu, makšķernieki devās uz bibliotēkas lasītavu, kur varēja atpūsties, parunāties un sasildīties pie karstas tējas tases.

Pasākuma izskaņā notika „ASAKAinā loterija”, kurā izvelkot pilnu lozi, vajadzēja atkal doties ķert zivis. No speciālas kastes, kuras vāks bija imitēts kā izurbts caurums ledū, vajadzēja izvēlēties vienu makšķeri un noķert zivi. Šoreiz loms bija izcils, jo uzķērās gan butes, gan līdakas un pat sami. Attiecīgai zivij sekoja balva. Jāpiebilst, ka loterija bija ar humora piesitienu, tāpēc smieklu šaltis tautas nama zālē nerimās pat pēc pasākuma. Jautrā noskaņojumā makšķernieki devās mājup, gatavoties nākamajām, nu jau 2019. gada sacensībām.

Paldies zvejniekiem par atbalstu akcijā „Ziedojums kaķiem”, kur iepriekš sagatavotajā bļodā ikviens, pēc vēlēšanās, iemeta pa vienai mazai zivtiņai.

Paldies Birutai Mūrniecei par zivju svēršanu, Antoņinai Lotānei par mērīšanu un Verai Raciborskai par skaitīšanu, savukārt Lailai Lotānei par fotosesiju!

Visas pasākuma fotogrāfijas ir aplūkojamas Pureņu pagasta bibliotēkas mājaslapā https://www.draugiem.lv/purenubiblioteka/ un https://www.facebook.com/purenupagasta.biblioteka.

Uz tikšanos Pureņos 2019. gadā!

Ruta Zaiceva,

Pureņu pagasta bibliotēkas vadītāja

coloring.cool